گزارشی از آغاز مرحله اول مطالعات انسانی واکسن کووپارس رازی به همراه گفت‌و‌گو با ۲ داوطلب تزریق این واکسن

همه راضی از واکسن رازی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

"کوو پارس" از ایمن ترین واکسن های کووید19

رئیس سازمان بازرسی کل کشور : واکسن رازی کوو پارس طبق گفته محققان و سازندگان آن از ایمن ترین واکسن های کووید ۱۹ محسوب می شود.
کد خبر: ۱۳۱۰۵۱۷
به گزارش جام جم آنلاین البرز، حجت الاسلام درویشیان گفت: موسسه رازی و محصولاتی که در این مجموعه تولید می شود، خط مقدم تحقق منویات رهبری در حوزه پدافند غیرعامل است به ویژه این که کشور ما با تهدیدات متعدد در بحث بیوتروریسم مواجه است و همواره از این سمت مورد تهدید قرار می گیرد.

وی گفت: اقداماتی که تاکنون در زمینه ساخت واکسن کووید ۱۹ و مقابله با "همه گیری" کرونا در کشور انجام شده از مهم ترین مصادیق پدافند غیرعامل است، لذا به نیابت از مجموعه قوه قضاییه از موسسه رازی قدردانی می کنم.

 رئیس سازمان بازرسی کشور گفت: سیاست نظام و تاکید رهبر معظم انقلاب بر تولید ، از مصادیق اشاره شده در اقتصاد مقاومتی است و واکسن و محصولات "سلامت محور" از مهم‌ترین آنها محسوب می شود.
حجت الاسلام درویشیان افزود: اقدامات موثری که پارسال در زمینه تولید اقلام بهداشتی مقابله با این ویروس و ساخت واکسن انجام شد از مصادیق بارز جهش تولید بود که امید است با رفع موانع تولید، شاهد سرعت بیشتری در کنترل این بیماری باشیم.

او با بیان این که این سازمان از آغاز شیوع بیماری بر پیشگیری ، تأکید و برای تامین داروهای مورد نیاز و ترخیص مواد‌ اولیه  از گمرک اقدام کرد،  گفت: همواره و به ویژه در شرایط امروز حمایت از تولید واکسن به عنوان یک محصول راهبردی ،یک ضرورت و اصلی مهم محسوب می شود و نباید به واردات واکسن اتکا کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کشور افزود: خوشبختانه مؤسسه رازی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و انستیتو پاستور هم تاکنون اقدامات خوبی انجام داده ان د، حتی می توانیم به صادرات واکسن های خود فکر کنیم که امنیت پایدار و ارزآوری برای کشور به همراه دارد.

او دستیابی به دانش فنی تولید واکسن و دارو در کشور را با اهمیت خواند و گفت: ظرفیت های بسیار خوبی در کشور در زمینه تولید محصولات سلامت محور وجود دارد که نیازمند هم افزایی و به اشتراک گذاری دانش فنی مجموعه های تولیدی و تحقیقاتی است زیرا موجب صرفه جویی در زمان، کاهش هزینه ها و افزایش سرعت در کارها می شود.

رئیس سازمان بازرسی کشور در ادامه به اهمیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اشاره کرد و گفت: مؤسسه رازی مجموعه ای با یک قرن قدمت و فعالیت های تحقیقاتی گسترده است و هزینه کرد در این مجموعه ها و فعالیت های تحقیقاتی، سرمایه گذاری برای آینده کشور است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها