از خواب راحت تا تصفیه هوا با چند گلدان خانگی؛

گیاهانی که سلامتی را به شما هدیه می‌دهند

آشنایی با بیماری ها؛

۸ درد در ناحیه‌ قفسه‌ سینه که با حمله قلبی اشتباه می‌گیریم

هر دردی در قفسه‌ سینه حس می‌کنیم به نشانه حمله‌ قلبی نیست. در ادامه با دلایلی که می‌توانند در ناحیه‌ قفسه‌ سینه موجب درد شوند، آشنا می‌شویم.
کد خبر: ۱۳۰۹۳۴۴

به گزارش جام جم آنلاین، اولین نشانه‌ای که از حمله قلبی به خاطرمان می‌آید، درد ناحیه‌ قفسه‌ سینه است. عاقلانه ترین کار این است که وقتی خود یا اطرافیان، این درد را احساس می‌کنیم به اورژانس زنگ بزنیم.

باید گفت که این بهترین کار است و انتهای این مطلب که با دیگر دلایل درد قفسه‌ سینه آشنا شدید اگر در این شرایط قرار گرفتید، باز هم به اورژانس باید تلفن کنید.

مواردی که در این گزازش آمده است می‌توانند مانند حمله قلبی در قفسه‌ سینه ایجاد درد کنند، اگر سابقه‌ی این بیماری‌ها را دارید به احتمال زیاد درد شما به این علت‌هاست.

۱. سوزش معده

اگر اسید معده‌ شما داخل مری شود موجب سوزش بافت مری (در مجاورت قلب) می‌شود و ممکن است با دردهای شدید در قفسه‌ی سینه نیز همراه باشد.

۲. زخم معده

اعصاب معده قوی و حساس هستند. اگر در ناحیه‌ای از معده‌ی خود زخم معده داشته باشید، موجب درد قفسه‌ی سینه و گاهی حالت تهوع می‌شوید.

۳. مشکلات ریوی

مشکلات حاد ریوی، منجر به سرفه‌های خشک و شدید می‌شود که در این صورت درد قفسه‌ سینه را در پی دارد.

۴. جراحت در ماهیچه‌های مجاور

ممکن است جراحت یا درد در ماهیچه‌های مجاور مانند درد در ماهیچه‌های پشت قفسه‌ سینه، درد در این ناحیه را به وجود آورند.

۵. فرورفتگی یا شکستگی دنده

ممکن است در یک حادثه‌ای دنده‌ی ما فرو رفته یا شکسته باشد. جالب است بدانید این نقص در بدن با درد در ناحیه‌ قفسه‌ سینه خود را نشان می‌دهد.

۶. اضطراب شدید

هنگامی که در شرایط اضطراب‌زا قرار می‌گیرید مغز به دلیل احساس دهشتناکی که درک می‌کند، حساسیت ارگان‌های بدن را بالا و زمان واکنش نشان دادن به کنش‌ها را پایین می‌آورد. در همین زمان پمپاژ خون از قلب به اندام‌ها بالاتر می‌رود و ما ممکن است دردی در قفسه‌ سینه حس کنیم که به علت حالت پمپاز غیر عادی قلب است.

منبع: ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها