با حضور شهردار، معاونین و مدیران شهرداری؛

جلسه ستاد تسهیلات سفر نوروز 1403 برگزار شد

در خانه بمانید و با «موج جوونی» ایران را بگردید!

برنامه زنده موج جوونی شبکه رادیویی جوان، ۵ سال است که به شهر‌های مختلف کشور سفر می‌کند و مهمان دل بزرگ و لبخند شیرین مردم ایران می‌شود.
کد خبر: ۱۳۰۹۰۰۵

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی جوان، سید حسن اسماعیل پور، گوینده «موج جوونی» گفت: این برنامه در ابتدای اردیبهشت ماه، پنج ساله می‌شود و خدا را شاکریم که در این مدت جای خودش را در میان مردم باز کرده و شناخته شده‌است؛ «موج جوونی» با هدف پیگیری مطالبات مردم و معرفی پتانسیل‌های گردشگری تاکنون به بیش از ۴۳۰ شهر و روستا سفر کرده و بصورت میدانی در میان مردم اجرا شده‌است.

اسماعیل‌پور افزود: نوروز امسال به خاطر شرایط کرونایی، مانند سال قبل مردم نمی‌توانند به راحتی سفر کنند و باید در خانه بمانند. از همین رو تصمیم گرفتیم تا کاروان ایران گردی رادیوجوان مثل هر سال در تعطیلات نوروز ، سفر به شهرهای زیبای ایران را به تصویر بکشد.

گوینده «موج جوونی» درباره سفر نوروزی این برنامه بیان کرد: موج جوونی در نوروز 1400 به دو استان گیلان و یزد سفر کرده و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی، همراه مردم شهرهای این دو استان بوده‌است. سفر ما از اواخر اسفند ماه آغاز شد که روزهای 28، 29، 30 اسفند و یکم فروردین در کنار مردم خوب فومن در منطقه گردشگری ماکلَوان بودیم. سپس به رشت و لنگرود سفر کردیم.

وی ادامه داد: پس از گیلان به استان زیبای یزد حرکت کردیم و 6 فروردین در میبد و از روز هفتم تا نهم در بافق، برنامه را روی آنتن برده‌ایم. سپس در روزهای پایانی نوروز از دهم تا سیزدهم در شهر یزد هستیم و با همراهی مردم با صفای کویر، موج جوونی را تقدیم شنوندگان رادیوجوان می‌نماییم.

اسماعیل پور پیرامون تجربه اجرای این برنامه افزود: من به عنوان گوینده باید قبل از ورود به یک منطقه، آن جا را به خوبی بشناسم. از آداب، رسوم، فرهنگ، سنت، آثار تاریخی، مناطق گردشگری سیاحتی و زیارتی، ورزشی، پوشش لباس و حتی غذا‌های محلی آن منطقه، اطلاعات کامل داشته باشم؛ ما در تیم «موج جوونی» قبل از ورود به هر شهر یا روستا ، نسبت به آن منطقه اطلاعات عمومی خود را بالا می‌بریم تا وقتی مثلا با یکی از مسئولان آن شهر صحبت می‌کنیم، بتوانیم با اِشراف کامل از وی سوال کنیم و مطالبه‌گر باشیم.

گوینده موج جوونی «مطالبه‌گری» را اصلی‌ترین و شاخص‌ترین هدف برنامه دانست و ادامه داد: تلاش اصلی ما این است که به مردم نشان دهیم در ایران مکان‌های دیدنی بسیار داریم. در این مسیر هنرمندان کشور بسیار می‌توانند به رادیو جوان کمک کنند؛ وظیفه موج جوونی این است که اول، منطقه و ظرفیت‌های انسانی و گردشگری آنجا را به خوبی بشناساند و دوم، داشتن روحیه مطالبه گری است. ما وقتی به شهری وارد می‌شویم اصل حرف‌مان این است که درخواست‌های جوانان آن منطقه چیست، مشکلات آن‌ها چیست، خواسته مسئولین چیست، مردم عادی چه مشکلاتی دارند، و چه خواسته‌هایی دارند تا صدای ایشان را به گوش مسئولین برسانیم.

اسماعیل پور درباره تجربه‌های قبلی سفر به گیلان گفت: برنامه موج جوونی تا کنون سه بار به رشت سفر کرده است؛ یک بار در زمان «ساعت خاموشی زمین» بود که برای اولین بار برنامه موج جوونی آن را در کل ایران پوشش داد و بار دوم که به این شهر رفتیم بالای ۷ هزار نفر جمعیت حضور داشتند و این اتفاق برای یک برنامه رادیویی تجربه‌ای بی نظیر بود. خوشبختانه امسال نیز با سفر به رشت و دیگر شهرها توانسته‌ایم خاطره‌ای جذاب و به یاد ماندنی را برای شنوندگان رادیوجوان بسازیم.

حسن اسماعیل‌پور در پایان با اشاره به این‌که موج جوونی یک برنامه تعاملی است، عنوان کرد: مسئولین نیز این برنامه را می‌شناسند و حتی برای اجرای برنامه در شهر‌های مختلف از ما دعوت می‌کنند.

«موج جوونی» با تهیه‌کنندگی عباس پیری، اجرای حسن اسماعیل پور و تلاش نیما عزت پور، سمیه نازنینی و بابک شکری کاری از گروه جوان و دانش، در نوروز 1400 هر شب ساعت 19 و در ادامه هر پنج‌شنبه و جمعه به صورت زنده از شبکه رادیویی جوان بر روی موج FM 88MHz تقدیم شنوندگان می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها