jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۰۸۶۳۴   ۰۵ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۵:۱۸

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در پایتخت خبر داد:

افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: تعداد بستری بیماران کرونایی در چند روز اخیر در بیمارستان‌های تهران ۱۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر نادر توکلی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: به طور متوسط ۱۵ درصد بستری های کرونایی بیمارستان های تهران افزایش یافت و در برخی از بیمارستان از این درصد هم بیشتر است.

وی این روند در تهران را نگران کننده اعلام کرد و گفت: این روند صعودی می تواند خطرات جدی برای مردم به وجود آورد.

افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: مرگ و میر براثر بیماری کرونا طی هفته آخر اسفند ۹۹ و هفته اول فروردین ۱۴۰۰ در تهران افزایش یافته است.

توکلی، مهمترین عامل مرگ و میر را افرایش تردد از ابتدای تا اواخر اسفند عنوان کرد و گفت: طی این مدت شاهد افزایش تردد درون شهری بودیم و این موضوع در مناطقی مانند بازار بسیار بیشتر بوده است.

وی، حضور در تجمعات و رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی را از دیگر عوامل ابتلا و در نهایت مرگ و میر برشمرد و افزود: مجموعه این عوامل سبب افزایش روند بیماری و در نهایت شاهد مرگ و میر ناشی از کرونا بوده است.

تهران همچنان زرد است

توکلی ادامه داد: هرچند برخی از شهرهای استان تهران مانند دماوند تغییر رنگ یافته اند اما تهران همچنان زرد است و ضرورت دارد تا مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد تغییر رنگ شرایط کرونایی در تهران نباشیم.

وی، شستن مرتب دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و حضور نیافتن در تجمعات را از مهمترین مواردی دانست که باید به شدت رعایت شود.

توکلی در پاسخ به این سوال که آیا این احتمال وجود دارد که شرایط کرونایی در تهران طی هفته آینده تغییر کند؟ گفت: با توجه به سفرهای نوروزی انتظار تغییر رنگ در هفته‌های دوم و سوم فروردین ماه وجود دارد. در شهرستان هایی مانند دماوند و فیروزکوه به دلیل استفاده مردم از امکان اجاره ای مانند ویلا انتقال بیماری وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر بیماری در ویلاهای این شهرها حضور داشته باشد علاوه بر اینکه خانواده آن ها در معرض بیماری قرار دارند بلکه خانواده های دیگری که این خانه ها را اجاره می کنند نیز در معرض ابتلا قرار خواهند داشت.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران افرود: این روند تا روزهای قبل ادامه داشت که عوامل انتشار بیماری و تغییر رنگ در این شهرها بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر