jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۰۸۴۶۱   ۰۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۲۳:۰۲

مطالعه محققان ووهان نشان می‌دهد آنتی بادی‌ های کووید ۱۹ می‌توانند حداقل به مدت ۹ ماه از عفونت مجدد جلوگیری کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، مطالعه محققان ووهان نشان می‌دهد آنتی بادی‌ های کووید ۱۹ می‌توانند حداقل به مدت ۹ ماه از عفونت مجدد جلوگیری کنند.

براساس مقاله جدیدی که در مجله پزشکی لنست در این هفته منتشر شده، حدود ۴۰ درصد از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ووهان، مرکز استان هوبئی، دارای آنتی بادی‌هایی هستند که می‌توانند از ابتلای مجدد در برابر ویروس محافظت کنند.

وانگ چن، نویسنده اصلی مقاله و رئیس آکادمی علوم پزشکی چین گفت: «ارزیابی نسبت جمعیت برای کاهش احتمال بروز مجدد همه گیری در آینده بسیار مهم است».

مطالعات قبلی در بسیاری از کشورها نشان داد که جمعیت آلوده به کووید ۱۹ همانطور که با نرخ مثبت آنتی بادی‌ های تخمین زده می‌شود، بسیار بیشتر از موارد واقعی بوده است؛ مطالعه جدید نشان می‌دهد که این ممکن است در درجه اول به این دلیل باشد که اکثر افراد آلوده بدون علامت بودند یا به دلیل عفونت‌ های خفیف برای آزمایش و درمان مراجعه نکرده‌اند.

علاوه بر این، مشخص شد که سطح آنتی بادی در بیماران بدون علامت کمتر از بیماران تایید شده و موارد علامت‌دار در مطالعه است.

محققان می‌گویند: «اطلاعات کمی در مورد دوام پاسخ‌ های ایمنی بدن در برابر کرونا طی یک دوره طولانی مدت وجود دارد؛ این یک مرحله مهم در توصیف عفونت SARS-CoV-2 و درک ما از ایمنی در بیماری همه گیر است».

در میان محققانی که روی این مطالعه کار می‌کنند، تعدادی از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ووهان و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر