jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۰۴۷۳۷   ۰۱ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۸

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با عنوان این مطلب که پاندمی کرونا به مرزها و مردم احترام نمی گذارد، بر ضرورت قطع زنجیره انتقال بیماری با واکسیناسیون تاکید کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، محمدرضا ظفرقندی امروز جمعه در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین مجمع انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران که به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: حدود سی سال از تأسیس انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران می‌گذرد و همواره در این سال‌ها تلاش کرده ایم در موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی، صنفی و…، در کنار مردم باشیم و در فراز و نشیب‌های تاریخی و سیاسی و آزمون‌های سخت همواره برای اصلاح امور گام بر داریم.

وی در ادامه به توفان سهمگین کرونا که جامعه بشری را دچار بحران کرده است، اشاره کرد و افزود: نحوه مقابله با این بیماری در هر کشوری نمونه بارز از احترام گذاشتن به حقوق مردم در آن کشور است.

ظفرقندی گفت: تأخیر در تهیه واکسن در ارزیابی مدیریت کرونا، می‌تواند سلامت مردم را تهدید کند. از همین رو، یک حکمرانی خوب می‌تواند از طولانی شدن بحران و غفلت از پیامدهای کرونا و پساکرونا جلوگیری کند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران افزود: قطعاً بدون نگرش صحیح و برنامه ریزی هدفمند، موجب ایجاد چالش در برون رفت از بحران کرونا خواهد شد.

ظفرقندی ادامه داد: قطع زنجیره انتقال بیماری از طریق واکسن معتبر، می‌تواند از سلامت مردم و گروه‌های آسیب پذیر محافظت کند.

وی گفت: تهیه واکسن باید فارغ از مسائل سیاسی و در اولویت کاری مسئولان امر قرار بگیرد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با عنوان این مطلب که پاندمی کرونا به مرزها و مردم احترام نمی‌گذارد، افزود: تا زمانی که این زنجیره قطع نشود، هیچکس در امان نخواهد بود.

وی با اشاره به جانفشانی‌های جامعه پزشکی در دوران کرونا، گفت: خدمات جامعه پزشکی در دوران کرونا باعث شده بیش از ۳۰۰ شهید و ده‌ها هزار مبتلا به کرونا در کارنامه جامعه پزشکی ثبت شود که بابت مورد تکریم و تعظیم قرار بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها