5 عادت بدی که انرژی شما را تخلیه می کند

تمام شدن انرژی یک فرد لزوما به این دلیل نیست که در اثر فعالیت های فیزیکی فرد به شدت خسته می شود. دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث تخلیه انرژی یک فرد می شود.
کد خبر: ۱۳۰۱۳۸۸

به گزارش جام جم آنلاین ؛ برخی از عاداتی که چندان مهم به نظر نمی رسند در تخلیه انرژی یک فرد بسیار نقش دارند و باعث می شوند فرد در اکثر اوقات بسیار خموده، رنگ پریده و خسته به نظر می رسد. این فرد انرژی چندانی برای کارهایش ندارد.

در میان ده ها عادت بدی که یک فرد می تواند داشته باشد به پنج مورد اشاره ای کوتاه می کنیم.

 

1-تفکر بیش از حد

فکر کردن خیلی خوب است به خصوص وقتی که در حال تصمیم گیری برای یک موضوع مهم هستید. اما تفکر بیش از حد و افراطی به خصوص در رابطه با خاطرات بد و موضوعات منفی و آزاردهنده می تواند آنچنان روح و روان شما را به هم بریزد که هیچ انرژی قابل توجهی برای انجام کارهایتان نداشته باشید. پس درست فکر کنید. به عبارت دیگر به چیزهای خوب فکر کنید.

 

2-الگوی خواب متناقض

این یعنی اینکه خواب شما در طول شبانه روز نظم مشخصی ندارد. مثلا ساعت 9 شب می خوابید اما ساعت 11 همان شب بیدار می شود، چند ساعتی تلویزیون می بینید و یا با موبایل خود بازی می کنید و سپس دوباره می خوابید. مجددا نزدیک صبح از خواب بیدار می شوید و....

این چرخه نامنظم خواب به ضرر بدن است و یکی از دلایل تخلیه انرژی فرد به شمار می رود. سعی کنید خواب کافی، منظم و پیوسته ای داشته باشید تا همیشه پرانرژی باشید.

 

3-خوردن هله هوله

خوردن یک دونات شیرین و پرچرب به همان اندازه لذیذ است که خوردن یک همبرگر خوشمزه و هوس انگیز. گستره هله هوله ها بسیار قابل توجه است. از انواع شیرینی جات گرفته تا انواع غذاهای فست فود و البته نوشیدنی های مضر، شیرین و گازدار که مملو از افزودنی های مضر صنعتی است. افرادی که به هله هوله علاقه دارند بخش زیادی از انرژی بدنی خود را از دست می دهند.

 

4-زندگی درگذشته

این مورد شباهت زیادی به مورد اول دارد اما می تواند به طور جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد. شما می توانید صبح که از خواب بیدار شوید تا شب در رابطه با شکست عشقی تان ، ضرر مالی و یا موضوعات کوچک و بزرگ دیگری که همگی مربوط به گذشته هستند و دیگر پرونده شان بسته شده فکر کنید و حرص و جوش بخورید. اصلا هم جای تعجب ندارد که این مورد سبب تخلیه انرژی شما می شود.

 

5-مردم منفی

از آدم های منفی دور و برتان دوری کنید. همان هایی که مدام به شما انرژی منفی می دهند و مدام از آینده ترسناکی می گویند که در کمین شماست. افراد منفی احساس بدی درشما به وجود می آورند و مدام شما را ناامیدتر از روز قبل می کنند. آنها برنامه های آینده شما را زیر سوال می برند، اشتباهات گذشته را به رخ شما می کشند و در رابطه با همه چیز بدبین هستند. این افراد باعث تخلیه انرژی شما می شوند. دوستانه و محترمانه از این افراد منفی کنار بکشید.

 

هیلدا حسینی خواه / جام جم آنلاین 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها