jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۱۲۹۹۹۶۲   ۱۷ دی ۱۳۹۹  |  ۱۱:۵۹

قطع اینترنت در سال گذشته به ۲۱ کشور جهان در مجموع ۴ میلیارد دلار خسارت زده که از این بین سهم ایران زیان ۲ میلیون دلاری بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،گسترش کسب‌وکارهای مجازی و دورکاری باعث شده بخش مهمی از اقتصاد جهان بر پایه اینترنت در گردش باشد و در چنین شرایطی اختلال در شبکه حتی برای ساعاتی محدود زیان هنگفتی به بار می‌آورد. سایت «Top10VPN» در مطالعه‌ای به بررسی تاثیر قطعی اینترنت بر اقتصاد جهان پرداخته و یافته‌های آن نشان می‌دهد اختلال در شبکه طی سال ۲۰۲۰ باعث شده ۲۱ کشور جهان از جمله ایران در مجموع متحمل زیان ۴ میلیارد دلاری شوند.

در این فهرست اقتصاد هند به واسطه قطعی فوق‌العاده زیاد ۸۹۲۷ ساعتی بیش از ۲.۷ میلیارد دلار زیان دیده که از مجموع تمامی ۲۰ کشور دیگر بیشتر است. برآوردها حاکی از این است که طی سال ۲۰۲۰ شبکه اینترنت در این کشور ۸۳ بار دچار اختلال شده اما نقش اصلی را در این زمینه قطع دسترسی مناطق جامو و کشمیر به اینترنت داشته است. دولت هند سال گذشته و در پی اوج گیری اعتراضات در جامو و کشمیر دسترسی به اینترنت را در این مناطق قطع کرد و سرانجام پس از حدود یکسال در مرداد ماه به شکل محدود شبکه 4G را دوباره برقرار کرد.

در مورد زیان این اختلال‌های اینترنتی در هند «اتاق بازرگانی و صنعت کشمیر» نظر دیگری دارد و بر این باور است که کسب و کارها حدود ۵.۳ میلیارد دلار ضرر دیده‌اند. فارغ از اینکه کدام آمار دقیق‌تر است نقطه اشتراک هر دوی آنها خسارت هنگفت ناشی از قطع اینترنت است.

در رده‌های بعدی این فهرست بلاروس، یمن، میانمار، آذربایجان و اتیوپی قرار دارند که در مجموع یک میلیارد دلار ار قطع اینترنت زیان دیده‌اند. با نگاهی به رده ۱۶ فهرست نام ایران به چشم می‌خورد که به واسطه اختلال ۹ ساعته ۲ میلیون دلار زیان دیده است. این اختلال ۵۸ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده که از جمعیت بالای کاربران ایرانی اینترنت حکایت دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها