jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۹۶۰۲۴   ۰۱ دی ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۶

کمپانی گوگل قابلیت تصویر برداری استریت ویوو با استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند‌ اندرویدی را برای کشورهای بیشتری فعال می کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایتنا، این کمپانی به تازگی اعلام کرده است که جدید ترین نسخه بتای استریت ویو با ابزار جدیدی به نام تصاویر متصل به هم ارائه شده است. این ابزار به همه کاربران اجازه می دهد که تصاویر محله خود را بدون نیاز به دوربین 360 درجه و تنها با استفاده از از تلفن همراه‌اندروید خود به ثبت برسانند.
 
شما برای ایجاد عکس‌ها تنها می بایست در حین قدم زدن در خیابان یا جاده ای ویژه یک سری عکس از آنجا تهیه کنید. این تصاویر با استفاده از فناوری ARCore که توسط گوگل برای تجربه Live View AR مورد استفاده قرار گرفته است، به ثبت می رسند. از آنجا به بعد کافی است تا باقی کارها به نرم افزار گوگل بسپارید.
 

 

 
این کمپانی اعلام کرد: «پس از ثبت تصاویر و انتشار آنها از طریق برنامه Street View ، ما بطور خودكار انها را چرخانده، موقعیت یابی می كنیم و یك سری عکس متصل ایجاد می كنیم. سپس ما آن تصاویر متصل را در مکان مناسب در گوگل مپز قرار می دهیم سپس Street View جدید شما را می‌توان دقیقاً در محلی که برای دیدن و کاوش دیگران در نظر گرفته شده است، یافت.»
 
تصاویر متصل به هم روی نقشه به عنوان نقطه چین آبی دیده می‌شود و شما می توانید با راه رفتن در آن مسیر تصاویر ثبت شده را ببینید. گوگل سالهاستکه  به عموم افراد اجازه داده است که برای قابلیت استریت ویو به ثبت تصاویر بپردازند اما انجام این کار همیشه نیازمند به استفاده از دوربین 360 درجه بوده است.
 
بازکردن این قابلیت برای تمامی افراد دارنده همراه‌های هوشمند‌اندرویدی به گوگل در نشر تصاویری که در گوگل مپز موجود نیست یا نواحی که به صورت دائم تغییر می‌کند، کمک شایانی می‌کند. نسخه بتای تصاویر متصل به هم در حال حاضر روی نرم افزار استریت ویو برای دستگاه‌های‌اندروید سازگار با ARCore در تورنتو، نیویورک و کشورهایی نظیر نیجریه، ‌اندرونزی و کاستا ریکا فعال است. همچنین کشورهای دیگری به زودی به این فهرست افزوده خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر