jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۸۵۱   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۱

آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا اعلام کرد که برای آینده هوش مصنوعی باید قوانین تازه‌ای وضع کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،سازمان نظارت بر حقوق اتحادیه اروپا نسبت به خطرات استفاده از هوش مصنوعی در موارد پزشکی و تبلیغات هدفمند هشدار داد و این سازمان بر این باور است که چالش‌های ناشی از این فناوری می‌تواند عواقب بسیار بدی داشته باشد. در حال حاضر هوش مصنوعی در چارچوب قوانین وضع شده برای آن مورد استفاده قرار گرفته است اما برخی از گروه‌های مدافع حقوق بشر بر این باور هستند که برخی از دولت‌های زورگو در حال استفاده از هوش مصنوعی برای نظارت گسترده روی برخی از سوژه‌های خود هستند و این موضوع اصلا خوب نیست.

وضع قوانین جدید برای هوش مصنوعی

آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا نیز در گزارشی که روز دوشنبه منتشر کرد، از سیاستمداران درخواست وضع قوانین بیشتری درباره هوش مصنوعی و آینده این فناوری کرد.  در همین راستا یکی از مسئولین آژانس اروپا اعلام کرد که هوش مصنوعی خطا ندارد اما از آنجایی که این فناوری توسط انسان‌ها ساخته شده است امکان خطا در شیوه طراحی آن وجود دارد و به این ترتیب ممکن است برخی از افراد به طور آگاهانه هوش مصنوعی را دستکاری و به نفع خود از آن استفاده کنند.  

هوش مصنوعی

آژانس اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرده است که هوش مصنوعی باید به تمامی حقوق دولت‌ها و افراد احترام بگذارد و شرکت‌های توسعه دهنده این فناوری نیز باید به کاربران خود تضمین کنند که هوش مصنوعی هرگز از چارچوب وضع شده برای آ‌ن‌ها خارج نخواهد شد و شرکت‌ها مسئول تصمیمات هوش مصنوعی خود خواهند بود.

علاوه بر این بر اساس آخرین صحبت‌های انجام شده درباره هوش مصنوعی، همچنان باید تحقیقات بیشتری درباره آینده این فناوری انجام شود تا در آینده کنترل هوش مصنوعی از دست شرکت‌ها خارج نشود. با این حال هنوز قوانین جدید هوش مصنوعی اعلام نشده است و باید منتظر اعلام آژانس اروپا ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر