jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۵۳۷۶   ۲۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۹

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۵ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۲۰۱ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۶۸ هزار و ۳۶۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۵۲ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۱۵۸ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۷.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۳۱۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۹ و ۷.۱ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۶۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است.

به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۶۶ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۵۹ هزار و ایران نیز بیش از ۵۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها نیز روسیه با بیش از ۴۹ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۸ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۷ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۷۷۰ مبتلا، ۳۱۷ هزار و ۹۲۸ قربانی

۲. هند: ۹ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۴۷ مبتلا، ۱۴۴ هزار و ۸۲۹ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۱۱۱ هزار و ۵۲۷ مبتلا، ۱۸۴ هزار و ۸۷۶ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۷۶۲ هزار و ۶۶۸ مبتلا، ۴۹ هزار و ۱۵۱ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۴۲۷ هزار و ۳۱۶ مبتلا، ۵۹ هزار و ۶۱۹ قربانی

۶. ترکیه: یک میلیون و ۹۵۵ هزار و ۶۸۰ مبتلا، ۱۷ هزار و ۳۶۴ قربانی

۷. انگلیس: یک میلیون و ۹۴۸ هزار و ۶۶۰ مبتلا، ۶۶ هزار و ۵۲ قربانی

۸. ایتالیا: یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۳۷۷ مبتلا، ۶۷ هزار و ۲۲۰ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۳۳ مبتلا، ۴۸ هزار و ۷۷۷ قربانی

۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۲۴ هزار و ۳۷۲ مبتلا، ۴۱ هزار و ۵۳۴ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر