jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۱۵۹   ۲۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۱

شاید بیشترین محبوبیت واقعیت افزوده بین مردم در گرو خدماتش به حوزه سرگرمی بوده، ولی نمی‌شود کاربردهای این تکنولوژی در کارهای جدی را هم نادیده گرفت. حتما می‌دانید که «اندازه‌گیری» یکی از کاربردهای بسیار عالی این تکنولوژیست که به لطف پشتیبانی کامل اندروید و iOS حالا به یکی از جذابیت‌های اپلیکیشن‌های این دو پلتفرم تبدیل شده.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،یکی از این اپ‌ها که استفاده بسیار درست و دقیقی از AR برای اندازه‌گیری کرده AR Plan 3D است که در این مقاله با آن آشنا می‌شویم. با داشتن این اپلیکیشن می‌توانید متر را کنار بگذارید، چرا که با اندازه‌گیری دقیق از طریق دوربین گوشی می‌تواند اشیاء مختلف و مکان‌ها (به خصوص فضاهای داخلی آپارتمانی) را به طور دقیق برایتان اندازه‌گیری کند.

از این بهتر، دقیقا در همان لحظه اندازه‌گیری، پلن دو بعدی فضا را هم برایتان ترسیم می‌کند تا در نهایت بتوانید پلن سه بعدی را هم تحویل بگیرید.

 

AR Plan 3D
 

 

دقت اپلیکیشن مطمئنا حیرت‌زده‌تان می‌کند. البته باید به کالیبراسیون دوربین هم توجه داشته باشید. این ویژگی جذاب AR Plan 3D، یعنی متر کردن یک مکان و تبدیل داده‌ها به نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی بیشتر از همه برای افرادی کاربرد دارد که قصد بازسازی یک آپارتمان را دارند.

حالا فکر کنید با اندازه‌گیری و گرفتن نقشه از AR Plan 3D چقدر زمان صرفه‌جویی می‌شود و کار جلو می‌افتد. ویژگی‌های دیگر این اپلیکیشن هم جالب توجه هستند. به طور مثال، به غیر از متراژ می‌توانید محیط و ارتفاع اتاق را هم در دو واحد متریک یا امپریال اندازه‌گیری کنید که اطلاعاتش در لحظه به شما داده می‌شوند.

اندازه‌گیری در و پنجره‌ها، تخمین مصالح مورد نیاز برای ساخت و بازسازی یک فضا و در نهایت اشتراک‌گذاری خروجی‌های قابل ویرایش از دیگر قابلیت‌های فوق‌العاده این اپ هستند که آن را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده‌اند.

AR Plan 3D به صورت رایگان با پرداخت درون‌برنامه‌ای منتشر شده، و روی دو پلتفرم آی او اس و اندروید می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. اما باید توجه کنید که در نسخه رایگان امکان دانلود نقشه‌های ترسیم شده را ندارید و برای این کار باید حق اشتراک بپردازید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر