jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۹۴۹۵۰   ۲۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۹

پلیس فتا اعلام کرد: برای حفظ حریم خصوصی آنلاین و امنیت در اینترنت یکی از قدم‌های اصلی حفظ امنیت‌ خود در شبکه‌های اجتماعی است.

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس فتا، برخی کلاهبرداران در شبکه‌ های اجتماعی از کاربران می‌خواهند که در نظرسنجی آن‌ها شرکت کنند و برنده کارت هدیه رایگان یا کوپن تخفیف شگفت‌انگیزی شوند. در موارد دیگر کلاهبرداران سایبری با پیشنهاد شغل با شرایط شگفت‌انگیز از کاربران می‌خواهند روزمه خود را برایشان ارسال کنند.

در این شرایط اگر فرستنده این پیغام‌ها را نمی‌شناسد، مراقب باشد چه اطلاعاتی را بدستشان می‌سپارد. احتمال دارد با وعده شغل دلخواه و رویایی شما را به وب‌سایت مخرب هدایت کنند یا صرفا بدنبال اطلاعات شخصی شما باشند.

برخی دیگر از کلاهبرداران سایبری در شبکه‌ های اجتماعی حساب‌ های جعلی بر اساس شخصیت‌هایی می‌سازند که وجود خارجی ندارند. آن‌ها شروع به گفتگو با کاربرهای واقعی می‌کنند تا هر چه بیشتر از آن‌ها اطلاعات کسب کنند. این اشخاص حتی می‌توانند با همین حساب‌ های جعلی نفرت‌ پراکنی کنند، مراقب این حساب‌ها و موج‌هایی که سازماندهی می‌کنند باشید. اگر شخص پشت حساب آنلاینی را نمی‌شناسید بسیار محتاط باشید.

مراقب پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند باشید. ممکن است حسابی خود را حساب رسمی یک شرکت معرفی کند، در صورتیکه اینطور نیست! حتی ممکن است آن شرکت وجود خارجی نداشته باشد یا یک کلاهبردار اینترنتی لینکی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند با عنوان دانلود نسخه کرک شده یک نرم‌افزار بخصوص. یا پستی ببینید با هدف ظاهری تست شخصیت اینکه به کدام بازیگر در مجموعه هری‌ پاتر نزدیک هستید و مثال‌هایی از این قبیل.

ممکن است در یک زمان بخصوص مانند مسابقه حساس جام جهانی فوتبال، در شبکه‌های اجتماعی لینکی برای پخش زنده ببینید! ممکن است در صفحه پخش زنده، درخواست اضافه کردن کارت اعتباری‌تان را داشته باشند و... این فایل‌ها و یا لینک‌ها می‌توانند مخرب باشند، احتمال دارد دستگاهتان به بدافزار آلوده شود و اطلاعات حساس و مهم‌تان بسرقت رود. نسبت به پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی می‌بینید هوشیار باشید.

بیش از اندازه اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنید. اگر این عادت را کنترل کنید، دیگر نگران این نخواهید بود که اطلاعات حساس، مهم و شخصی را منتشر کرده‌اید.

حساب‌ های شبکه‌ اجتماعی را امن کنید. باید مطمئن شوید که فقط شما کنترل حساب‌تان را بدست دارید و خواهید داشت. گزینه های امنیتی‌ای مانند احراز هویت دو عامله با اپلیکیشن به امنیت حسابتان بسیار کمک می‌کند. اگر حساب شبکه‌ی اجتماعی خودهک شود نه فقط خودتان بلکه دوستانتان نیز در خطر قرار می‌گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر