jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۹۱۶۵۳   ۱۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۲۲

موسسه ملی استاندارد و فناوری اعلام کرد که سیستم‌ های تشخیص چهره در شناخت چهره با ماسک پیشرفت می‌کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،براساس اطلاعات منتشر شده توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST)، الگوریتم‌های تشخیص چهره در شناخت  چهره با ماسک پیشرفت می‌کنند. با استفاده از آزمایش‌های مستقل بیش از ۱۵۰ الگوریتم جداگانه تشخیص چهره، نشان می‌دهد که ماسک‌ها برای سیستم‌های تشخیص چهره به اندازه آنچه تصور می‌شد مشکل بزرگی نیستند. فروشندگان داوطلبانه الگوریتم‌های تشخیص چهره خود را برای آزمایش به عنوان بخشی از آزمون تشخیص چهره (FRVT) به NIST ارسال می‌کنند. وقتی این موسسه برای اولین بار اثر ماسک‌ها را در تشخیص چهره بررسی کرد، دریافت که الگوریتم‌ها در شناسایی چهره با ماسک خیلی خوب عمل نمی‌کنند.

گزارش‌های این موسسه بر روی تعداد درست تشخیص چهره‌هایی که بدون ایجاد هشدار در الگوریتم ظاهر شده‌اند تمرکز کرده‌است. در ماه جولای میزان خطای این الگوریتم‌ها در تشخیص چهره با ماسک بین ۵ تا ۵۰ درصد افزایش یافت. اما شیوع بیماری کرونا به تولیدکنندگان این فرصت را داده است تا بر روی مشکل تشخیص چهره با ماسک تمرکز کنند و اطلاعات این موسسه نشان می‌دهد که الگوریتم‌های تشخیص چهره در کار با چهره‌های نقاب دار بهتر می‌شوند. بدون ماسک، بهترین الگوریتم‌ها دارای نرخ تطبیق کاذب تقریبا ۰.۳ درصد هستند، اما با استفاده از ماسک این تعداد هنوز به ۵ درصد می‌رسد.

سیستم‌ های تشخیص چهره در شناخت چهره با ماسک پیشرفت می‌کنند

محدودیت‌های این طرح چیست؟

عده‌ای از منتقدین به محدودیت‌هایی که در این طرح وجود دارد اشاره کردند؛ اینکه این آزمایش‌ها بر روی عکس‌های کارت شناسایی نیز انجام شده است و مشکلی که وجود دارد در این عکس‌ها از ماسک استفاده نشده است و چهره افراد واضح است. در نتیجه این موسسه از ماسک‌ها برای اطمینان از سازگاری بین نمونه استفاده کرده است. این موسسه اعلام کرد: "ما قادر به شبیه سازی جامع در رنگ، طرح، شکل، بافت، نوار‌ها، و روش‌های پوشیدن ماسک نیستیم. " ماسک دیجیتال یک جراحی آبی رنگ بود که تمام عرض صورت را می‌پوشاند، اما آزمایش کنندگان متذکر شدند که عملکرد بسته به میزان قرارگیری ماسک روی صورت، تفاوت چشمگیری دارد.

آمریکا از شناسایی چهره در مرز‌های زمینی و هوایی استفاده می‌کند و مسافران را با عکس ویزا یا گذرنامه خود به عنوان بخشی از برنامه خروج بیومتریک مطابقت می‌دهد. داده‌های موسسه NIST از دارندگان ویزا گرفته شده است که به طور خاص دارای حقوق حریم خصوصی کمی بر روی اطلاعات بیومتریک جمع آوری شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر