jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۴۰۱۱ ۱۰ آبان ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۳

بلاروس به عنوان نخستین کشور آزمایشات بالینی واکسن «Sputnik V» روسیه را آغاز و این واکسن را به داوطلبان تزریق کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، براساس اطلاعات منتشر شده، همه شرکت کنندگان بلاروسی نخستین دوز از واکسن روسی را دریافت کردند.

طبق گفته وزارت بهداشت روسیه، کلیه داوطلبان پس از اولین تزریق ۱۸۰ روز تحت نظر خواهند بود و متخصصان اثربخشی، خواص ایمنی زایی و ایمنی واکسن را بررسی می‌کنند.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی وزارتخانه این کشور، همه شرکت کنندگان بلاروسی در آزمایشات، نخستین دوز از واکسن «اسپوتنیک وی» را دریافت کرده‌اند و ۱۱ داوطلب نیز تزریق دوم را انجام دادند.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه که از تولید کننده واکسن حمایت می‌کند، ماه گذشته اعلام کرده بود، داوطلبان در بلاروس واکسن روسی را از اول اکتبر دریافت می‌کنند.

مرحله اول آزمایشات بالینی واکسن (Sputnik V) در بلاروس در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ به اتمام رسید.

وزارت بهداشت روسیه در بیانیه افزود: «روسیه و بلاروس رویکرد مشترکی در الگوی تحقیق دارند که از مقایسه داده‌های دریافت شده در دو کشور اطمینان حاصل می‌کند و زمینه را برای تصمیم گیری درباره احتمال روند ثبت نام بیشتر واکسن در بلاروس هموار می‌کند».

بلاروس نخستین کشوری بود که آزمایشات بالینی واکسن Sputnik V را آغاز کرد، این آزمایشات در هشت مرکز پزشکی انجام می‌شود.

در ۱۱ آگوست، روسیه نخستین کشوری بود که واکسن ویروس کرونا را ثبت و آن را Sputnik V نامگذاری کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر