jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۸۱۱۶۵ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۶

سامسونگ تابستان امسال و در مردادماه توانست بیشترین سهم فروش جهانی گوشی‌های هوشمند را از آن خود کند. هواوی با فاصله زیاد، و بعد از کره‌ای‌ها، رده دوم را به خود اختصاص داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،گزارش مرداد ماه (‌ماه آگوست) «کانترپوینت» نشان می‌دهد سامسونگ با سهم فروش 22 درصدی و 2 درصد بیشتر از سهم فروش فروردین‌ماه (ماه آوریل)، صدرنشین شرکت‌های تولیدکننده موبایل از نظر میزان فروش در بازار جهانی شده است.

این در حالی است که هواوی در مردادماه، 16 درصد سهم بازار را به نام خود رقم زده است و نسبت به فروردین‌ماه با سهم بازار 21 درصدی، 5 درصد نیز افت فروش را نیز تجربه کرده است.

 

باوجودی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در ماه‌های ابتدایی تابستان امسال،‌ روزهای سختی را سپری می‌کردند، سامسونگ توانست چنین سهم بازاری را برای خود رقم بزند. تیرماه و مردادماه امسال با باز شدن بازار، کره‌ای‌ها به سرعت وارد کار شدند. تنش‌های بین مصرف کنندگان چینی و هندی نیز به نفع سامسونگ تمام شد و در مجموع این شرکت توانست به لطف بازاریابی آنلاین، بهترین عملکرد خود را از سال 2018 تاکنون در هند به نمایش بگذارد.

گزارش کانترپوینت نشان می‌دهد که اپل توانسته سهم بازار 12 درصدی خود را در فروردین‌ماه و مردادماه حفظ کند. انتظار می‌رود با معرفی گوشی‌های هوشمند سری آیفون 12 این وضعیت تغییر کند و در سه ماهه آخر امسال احتمالا بتواند سهم بازار بیشتری را برای خود رقم بزند.

حتی اگر آیفون‌های جدید امسال کمی دیرتر هم به بازار عرضه می‌شدند، سهم بازار کوپرتینویی‌ها به دلیل فروش آیفون SE نسخه 2020 و آیفون 11، کماکان ثابت باقی می‌ماند و افت نمی‌کرد. «مینسو کانگ» یکی از تحلیلگران بازار معتقد است:

« شرایط ژئوپولیتیک و روابط سیاسی بین کشورها، از بسیاری جهات بر بازار گوشی‌های هوشمند تاثیرگذار بوده و فعالیت‌های بازاریابی را در برخی مناطق تحت‌الشعاع قرار داده است. در نتیجه، شرکت‌های بزرگ تولیدکننده گوشی‌های هوشمند با تمرکز بیشتری استراتژی‌های فروش خود را پیش می‌برند. شرکت‌هایی همچون سامسونگ، اپل، شیائومی و اوپو توانسته‌اند در چنین شرایطی بیشترین سود را از آن خود کنند.»

سهم بازار شیائومی در مردادماه نسبت به فروردین ماه افزایش 3 درصدی داشته و از 8 درصد سهم بازار به 11 درصد افزایش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر