jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۸۰۵۱۰ ۲۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۱۲

کمپانی چینی Autoflight از پهپاد عمودپرواز V400 Albatross رونمایی کرد. به گفته سازنده این پهپاد برای حمل بار ساخته شده و قرار است در آینده نسخه‌ مسافربری آن جهت بکارگیری در تاکسی هوایی ساخته شود.

 به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، این یک پهپاد باربری است که به گفته سازنده توانایی حمل حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم بار تا مسافت‌های طولانی را دارد. این محصول تماماً برقی بوده و شعاع حرکتی آن با تکمیل بودن ظرفیت حمل بار ۳۰۰ کیلومتر اعلام شده است. Autoflight می‌گوید نسخه هیبریدی این پهپاد نیز ساخته شده که قادر به پیمایش مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری خواهد بود.

 

پهپاد مورد بحث به لطف بهره مندی از شش پروانه، همانند پهپادهای شش ملخه (هگزاکوپتر) توانایی برخاستن و فرود در محور عمودی را دارد و پس از بلند شدن از روی زمین به کمک دو موتور تعبیه شده در قسمت جلو و عقب بدنه پرواز در محور افقی را آغاز می‌کند. استفاده از کامپوزیت کربن در بدنه سبب شده تا وزن این پهپاد تنها در حدود ۳۰۰ کیلوگرم باشد.

V400 Albatross قابلیت پرواز به شکل خودران را دارد و به کمک سیستم تشخیص موانع، اتصال 4G/5G و همچنین بهره مندی از سنسورهای مختلف از جمله رادار زمینی، نشست و برخاست در محور عمودی را بدون مشکل انجام می‌دهد.

Autoflight می‌گوید از این پهپاد می‌توان برای ارسال سریع السیر محموله‌ها و عملیات امداد و نجات به ویژه در مناطق کوهستانی و جزایر که دسترسی زمینی به آن‌ها مشکل و زمان بر است استفاده کرد. این شرکت چینی اهداف بلندپروازانه‌ای داشته و از ورود به حوزه تاکسی هوایی و توسعه هواپیماهای عمودپرواز الکتریکی مسافربری خودران و همچنین ساخت هواپیماهای باربری بزرگ خبر داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر