jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۸۰۴۹۹ ۲۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۱۳

این «هشدار بحرانی» جدید برای اعلان مهمترین خطرها ارائه خواهد شد – از جمله خطرهایی که ممکن است، در صورتی که مورد توجه قرار نگیرند، باعث شوند که دسترسیتان به جیمیل یا سرویسی دیگر را به طور کامل از دست بدهید

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایتنا، گوگل نوتیفیکیشن‌های هک‌های احتمالی یا مسائل امنیتی دیگر را ارسال می‌کند. به عنوان مثال، اگر شما وارد یک سرویس گوگل بر روی یک دستگاه جدید شوید، نشانی ایمیلی که به عنوان اکانت ریکاوری لینک شده است معمولا پیامی دریافت خواهد کرد که آن اتصال جدید را پرچم می‌زند.

همچنین پوش‌نوتیفیکیشن‌هایی وجود دارند که مسائل حیاتی‌تری، از قبیل احتمال هک شدن، را نشان می‌دهند. این روند در سال 2015 شروع شد و گوگل می‌گوید که بلافاصله به موفقیت رسید. رائول روی-چودهری، نایب رییس محصولات و امنیت در شرکت گوگل، می‌گوید که «پس از این تغییر، ما، در مقایسه با ایمیل، شاهد افزایش 20 برابری تعداد افرادی بودیم که ظرف مدت یک ساعت از دریافت این نوتیفیکیشن‌ها توجهشان به سمت آنها جلب شد».


این آلرت بحرانی جدید از آن هم بیشتر توجهات را به خود جلب خواهد کرد. این هشدار در اپ گوگلی که در حال حاضر در حال استفاده از آن هستید نمایش داده خواهد شد، مثلا با یک آیکون پروفایل که در میله جستجو سوسو می‌زند. اگر آن را لمس کنید یک کادر محاوره‌ای نمایش داده خواهد شد که ماهیت آن هشدار، و همچنین لینکهایی برای رفع آن، را نشان می‌دهد.

روی-چودوری اینگونه توضیح داده است که: «این هشدارهای جدید قابل جعل شدن نیستند، از اینرو همیشه می‌توانید مطمئن باشید که از طرف ما برای شما ارسال شده‌اند»، چرا که آنها بخشی از خود رابط اپهای گوگل هستند، و نه پیام‌هایی که وانمود می‌کنند از سوی این شرکت هستند ولی در واقع جعلی هستند. «ما در هفته‌های پیش رو انتشار محدود آن را آغاز خواهیم کرد و قصد داریم در اوائل سال آینده آن را بیشتر گسترش دهیم».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر