jamejamsima
سیما نماهای ماندگار کد خبر: ۱۲۸۰۴۱۰   ۲۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۱

شوخی مهران مدیری با «مسابقه هفته» زنده یاد منوچهر نوذری را کمتر کسی است که به یاد نداشته باشد؛ این ویدئوها بارها در فضای مجازی و همچنین شبکه نسیم بازپخش شده است. اما شاید برخی از یاد برده باشند که «ساعت خوش» در همان روزها که شوخی با برنامه های در حال پخش تلویزیون را در دستور کار داشت، «هنر هفتم» اکبر عالمی را هم به طنز گرفته بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سابقه تولید برنامه «ساعت خوش» به سال های ۷۳ و ۷۴ برمی گردد؛ این برنامه در آن روزها به کارگردانی مهران مدیری هفته ای یک بار از شبکه دو پخش می شد و شوخی با برنامه های در حال پخش تلویزیون را هم بخشی از آیتم های خود قرار داده بود.
درست در همان دهه ۷۰ که تلویزیون دو شبکه بیشتر نداشت، برنامه ای با نام «مسابقه هفته» با اجرای منوچهر نوذری هم از شبکه اول پخش می شد که «ساعت خوش» آیتم های متعددی را با حضور بازیگرانی چون مهران مدیری، یوسف صیادی و رضا عطاران برای شوخی با این برنامه تولید و پخش کرد.
و البته همان بیست سال قبل که مهران مدیری در «ساعت خوش» برنامه منوچهر نوذری را به طنز گرفته بود، در آیتمی دیگر، با برنامه «هنر هفتم» هم شوخی کرده بود.
«هنر هفتم» برنامه‌ای تخصصی در حوزه‌ سینما بود که با اجرای زنده یاد اکبر عالمی پنجشنبه شب‌ها روی آنتن شبکه اول می‌رفت و در آن زمان توانست نظر مخاطبان سینما به ویژه آنهایی که به تاریخ سینما توجه بیشتری داشتند را به خود جذب کند. 
مرحوم اکبر عالمی حدود سه سال قبل در پاسخ به این پرسش که «خیلی قوی شایعه شده بود که شما و آقای نوذری از مهران مدیری دلخور شده اید و بهتان برخورده است»، گفته بود: نه؛ شادوران نوذری که دوست صمیمی و هم نفس و استاد من بود، نه تنها سر سوزنی از این قضیه آزرده نشد بلکه قاه قاه خندید.»
او در ادامه گفته بود: «ساعت خوش یکی از زیباترین برنامه های تلویزیون بود و برنامه ما را به شهرت رساند؛ وقتی هم مهران مدیری را دیدم از او تشکر کردم.»
اما امروز ـ چهارشنبه ـ یک روز پس از درگذشت اکبر عالمی، مهران مدیری با انتشار یادداشتی کوتاه از اکبر عالمی به عنوان استاد خود یاد کرده است.
مدیری نوشته است: «آقای عالمی عزیزم ... شما دوست داشتنی ترین و شریف ترین استادی بودید که در زندگی دیده ام... انگار اندوه این روزها پایان ندارد و شما اکنون، حتما در جای بهتری هستید ... روحتان آرام»
زنده یاد اکبر عالمی، منتقد، کارشناس سینما، مستندساز و استاد دانشگاه بامداد سه شنبه ۲۲ مهر ماه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. پیکر این هنرمند چهارشنبه ۲۳ مهر ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر