jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۱۲۸۰۳۲۵ ۲۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۱

اوکولوس کوئست ۲ که ارزان‌ترین هدست واقعیت مجازی تولیدشده در جهان تلقی می‌شود، سرانجام برای خریداری در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، این هدست نسبت به مدل اولیه آن سبک تر و قدرتمندتر بوده و هم به طور مستقل و هم با استفاده از رایانه‌ها و دیگر محصولات الکترونیک قابل استفاده است. اکثر هدست های واقعیت افزوده موجود در بازار بدون اتصال به رایانه‌ها قابل استفاده نیستند.

تعدادی از بازی‌های رایانه‌ای مهیج موجود در بازار نیز با این هدست سازگار شده اند که از جمله آنها می‌توان به The Walking Dead: Saints & Sinners و Rez Infinite اشاره کرد.

پردازنده این هدست از نوع اسنپ دراگون ایکس آر ۲ بوده و توسط شرکت کوالکوم تولید شده است. ۶ گیگابایت رم، ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی موجب ارتقای سخت افزاری این هدست شده است. در مدل اولیه اوکولوس ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی مورد استفاده قرار گرفته بود.

دقت نمایشگرهای ال سی دی این هدست ۱۸۳۲ در ۱۹۲۰ پیکسل است و لذا ۵۰ درصد به تعداد پیکسل‌های هر نمایشگر افزوده شده است. نرخ تازه سازی صفحه هر نمایشگر ۷۲ هرتز است که با یک به روزرسانی نرم افزاری در آینده به ۹۰ هرتز افزایش می‌یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر