jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۳۲۱ ۲۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۲

گزارش‌های به‌دست‌آمده حاکی از آن است که خرید خودروهای برقی مقرون‌به‌صرفه از خودروهای بنزینی با همان کیفیت است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایتنا، تولیدکنندگان خودروهای برقی همیشه ادعا کرده‌اند که قیمت این سری از خودروها ارزان‌تر از خودروهای بنزینی تمام خواهند شد و هم‌اکنون به نظر می‌رسد که ادعای آن‌ها تنها جنبه بازاریابی نداشته است.

مطالعه‌ای که به‌تازگی در این زمینه از سوی سازمان Consumer Reports منتشر شده است حاکی از آن است که خرید محبوب‌ترین خودروهای برقی به‌صورت کلی مقرون‌به‌صرفه از خودروهای بنزینی هم کلاس آن‌ها است. قیمت تمام شده خودروهای برقی در حدود قیمت 50 هزار دلار شش هزار الی 10 هزار دلار به‌صرفه‌تر از خودروهای مشابه بنزینی حساب خواهد شد.هزینه نگهداری از خودروهای برقی کمتر از خودروهای سوخت فسیلی است

یافته‌های این مطالعه حاکی از آن بود که تسلا مدل 3 در این میان بیشترین محبوبیت را دارد. این خودروی برقی لوکس در قیاس با پرفروش‌ترین خودروی کلاس خود یعنی BMW 330i و برترین خودرو ازنظر رتبه‌بندی‌ها یعنی Audi A4 15 هزار دلار ارزان‌تر تمام خواهد شد. البته این میزان صرفه‌جویی به هنگام خرید خودروی دست‌دومی که 5 الی 7 سال از عمر آن می‌گذرد بسیار بیشتر خواهد بود.

صرفه‌جویی در مصرف سوخت به‌طور غیرمنتظره‌ای نقش زیادی در این آمار ایفا کرد. سازمان Consumer Reports تشخیص داد که رانندگان خودروهای برقی برای تأمین انرژی وسیله نقلیه خود حدود 60 درصد کمتر هزینه می‌کنند و مالکانی که برد خودرو آن‌ها 250 مایل یا بیشتر است می‌توانند به‌جای شارژرهای سریع عمومی 92 درصد شارژ خود را در خانه انجام دهند.

بااین‌حال تعمیر و نگهداری از این سری خودروها نیز شاخصی مهم بود. گزارش‌های قابلیت اطمینان در این زمینه حاکی از آن بود که این دسته از هزینه‌ها برای دارندگان خودروهای برقی تقریباً نصف هزینه‌ای است که مالکان خودروهای بنزینی هزینه می‌کنند. البته هزینه تعمیرات یک خودروی فرسوده استفاده‌شده ممکن است زیادتر از خودروی صفرکیلومتر باشد اما درنهایت بازهم مقرون‌به‌صرفه از خودروی بنزینی خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر