jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۸۰۱۵۶ ۲۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، همانطور که از ماه‌ها قبل شایعه شده بود، آداپتور و هدفون از جعبه سری آیفون 12 حذف شده و آیفون‌های جدید فقط با یک کابل USB-C به لایتنینگ به بازار عرضه می‌شوند. اپل می‌گوید این تصمیم را به خاطر تأثیرات زیست محیطی گرفته است!

اپل می‌گوید به دلایل زیست محیطی، آداپتور و هدفون را از جعبه سری آیفون ۱۲ حذف کرده است. اپل این سیاست را برای مدل‌های جدید اپل واچ هم اتخاذ کرده و چند هفته پیش از عرضه اپل واچ سری ۶ و اپل واچ SE بدون آداپتور خبر داد.کمپانی کوپرتینویی می‌گوید با این کار مواد خام کمتری را به ازای فروش هر آیفون مصرف خواهد کرد. علاوه بر این جعبه آیفون نیز کوچکتر می‌شود و این یعنی می‌توان آیفون‌های بیشتری را روی سازه‌های مسطح برای حمل و نقل (پالت) قرار داد که به کاهش تصاعدات کربنی منتهی می‌شود.

سری آیفون 12 بدون آداپتور و هدفون روانه بازار می‌شوند

تصمیم اپل به حذف آداپتور و ایرباد از جعبه محصولات جدید خشم بسیاری از کاربران را به دنبال داشته است. برخی از کاربران معتقدند اهداف زیست محیطی بهانه بوده و اپل با این کار در پی افزایش حاشیه سود و کاهش هزینه‌های صادرات است.

اپل می‌گوید در حال حاضر حدود ۷۰۰ میلیون هدفون لایتنینگ و ۲ میلیارد آداپتور اپل در جهان وجود دارد و این یعنی تعداد بسیار زیادی از کاربران احتمالا احتیاجی به این دو وسیله ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر