jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۸۰۱۱۱ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۶

بهترین لباس‌ها هم بعد از مدت کوتاهی شکل و شمایل آراسته خود را از دست می‌دهند اما با رعایت اصول نگهداری از لباس‌ها می‌توانید عمر آن‌ها را افزایش داده و مدت طولانی‌تری از آن‌ها استفاده کنید. نگهداری از لباس‌ها ترفندهای خاص خودش را دارد، با استفاده از این ترفندها می‌توانید عمر لباس خود را تا مدت‌ها حفظ کنید.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از حرفه ای، برخی از عرقگیر‌ها در ناحیه زیر بغل دچار تغییر رنگ و ایجاد لکه می‌شوند. برای از بین بردن لکه‌های زیر بغل لباس‌های خود از آب لیموترش یا جوش شیرین استفاده کنید.

برای چروک نشدن ژاکت و پلیورهای خود، آنها را درون یک کیسه پلاستیکی بگذارید و به مدت ۳ تا ۴ ساعت آن را درون یخچال قرار دهید تا چروک نشوند.

برای از بین بردن الکتریسته ساکن لباس‌ها، دستمال کاغذی معمولی روی لباس‌ها بکشید.

با کمک اتوی مو می‌توانید تی شرت‌ها یا لباس‌هایی که لبه‌های آن ها برگشته را صاف کرده و به حالت اولیه بازگردانید.

برای پاک کردن لکه کرم پودر از روی لباس‌های روشن از کف ریش می‌توانید استفاده کنید.

اگر می‌خواهید شلوارهای جین تیره، شما رنگ پریده نشوند، درون ماشین لباسشوئی یک پیمانه سرکه سفید بریزید.

اگر نوشیدنی‌های قرمز رنگ روی لباس‌های روشن شما ریخته است، برای از بین بردن لکه آن از جوش شیرین استفاده نمایید و جوش شیرین را روی لکه بریزید و اجازه دهید ۲ تا ۳ ساعت بماند، سپس لباس را بشویید.

اگر می‌خواهید کت چرمی شما نرم شود، با این لباس زیر باران راه بروید تا خیس شوند.

از اسپری مو (تافت) برای پاک کردن لکه رژلب استفاده کنید.

برای از بین بردن برجستگی‌های اضافه ژاکت از تیغ یکبار مصرف کمک بگیرید.

برای درست کردن زیپ لباستان در صورتی که زیپ لباس شما گیر کرده بود و حرکت نمی‌کرد، یک مداد سیاه را برداشته و با نوک آن روی سطح زیپ بکشید.

اگر می‌خواهید پیراهن مردانه شما در داخل شلوار ثابت بماند و تای آن باز نشود، اضافی لباس را با دو انگشت شست و اشاره، پلیسه کرده و در داخل شلوار بگذارید.

برای از بین بردن لکه زیر بغل لباستان از آب لیمو استفاده کنید.

برای چروک و بد شکل نشدن ژاکت آن را به مدت ۳ تا ۴ ساعت داخل فریزر بگذارید.

 

ترفندهایی برای نگهداری از کفش:

 

اگر برای پوشیدن چکمه بلند در زمستان مشکل دارید می‌توانید شلوار لی خود را تا بزنید و برای ثابت نگه داشتن آن جواب‌هایتان را بر روی شلوار جین خود بکشید سپس به راحتی چکمه‌ها را پا کنید.

برای تمیز کردن کفش‌های نبوک از پاک کن معمولی تمیز کنید.

برای تمیز شدن کفش‌های سفیدتان، در یک کاسه جوش شیرین و مواد شوینده بریزید و ترکیب کنید سپس با استفاده از یک مسواک قدیمی آن را روی قسمت‌های سفید کفشتان بمالید.

برای اینکه کفش‌های تنگ شما مناسب پایتان شوند باید داخل کیسه‌های زیپ شو پلاستیکی مقداری آب بریزید و کیسه‌ها را درون کفش‌ها بگذارید و یک شب داخل فریزر نگهداری کنید.

برای اینکه بوت‌های بلند شکل اصلی خود را از دست ندهند، داخل آنها مجلات باطله خود را بگذارید.

اگر کفش‌ها پایتان را زخم می‌کند، برای جلوگیری از زخم شدن پشت پاشنه‌های پای خود مقداری دئودورانت بمالید تا کفش‌های جدید به آنجا سائیده نشوند و زخم ایجاد نشود.

برای پیشگیری از تاول زدن پا توسط کفش پشت پاشنه‌های پای خود را مام صابونی بزنید.

برای پیشگیری از تاول زدن پا توسط کفش های تخت و نو، می‌توانید جوراب ضخیم بپوشید سپس کفش‌ها را بپوشید و با سشوار روی قسمت‌های تنگ حرارت دهید. چند بار تکرار این کار سبب می‌شود کفش شما اندازه پایتان شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر