jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۹۹۳۳   ۲۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۸

نظام خدمات درمانی انگلیس، تصمیم دارد تا کریسمس هزاران نفر را علیه ویروس کرونا واکسینه کند و این درحالی است که مرحله نهایی آزمایش بالینی این واکسن به مشکل برخورده بود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نظام خدمات درمانی انگلیس (NHS) در ادعایی تازه عنوان کرده، تصمیم دارد تا کریسمس هزاران نفر را علیه ویروس کرونا واکسینه کند.

براساس اطلاعات موجود، این واکسیناسیون قرار است توسط واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد صورت بگیرد؛ این در حالی است که ماه گذشته آزمایش نهایی واکسن کرونا، تولید مشترک دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترازنِکا، به‌علت بروز علائم نامطلوب در یک شرکت‌کننده معلق شد و این تعلیق تا دو هفته ادامه داشت.

شرکت دارویی آسترازنکا ماه گذشته آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد را روی ۲۵۰ بیمار در ژاپن آزمایش کرد؛ بیش از ۵۰ هزار نفر در سراسر جهان در حال حاضر در مطالعات واکسن کرونای آکسفورد شرکت کرده‌اند.

صدها نفر از کارکنان نظام خدمات درمانی انگلیس در پنج سایت واکسیناسیون در سراسر کشور مستقر شده‌اند؛ برنامه‌ها متکی بر این است که دانشگاه آکسفورد موفق به کسب نتیجه آزمایش واکسن در این ماه شود.

قرار است افرادی که بیشتر در معرض ویروس کرونا هستند در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند؛ علاوه بر اختصاص پنج سایت برای واکسیناسیون در مقیاس عظیم، از پزشکان عمومی و داروسازان خواسته شده تا در تلاش برای واکسیناسیون گسترده، با ناوگان‌های مربوطه برای دسترسی به جوامع آسیب پذیر و کسانی که در خانه‌های مراقبت هستند، کمک کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر