jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۹۹۳۳   ۲۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۸

نظام خدمات درمانی انگلیس، تصمیم دارد تا کریسمس هزاران نفر را علیه ویروس کرونا واکسینه کند و این درحالی است که مرحله نهایی آزمایش بالینی این واکسن به مشکل برخورده بود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نظام خدمات درمانی انگلیس (NHS) در ادعایی تازه عنوان کرده، تصمیم دارد تا کریسمس هزاران نفر را علیه ویروس کرونا واکسینه کند.

براساس اطلاعات موجود، این واکسیناسیون قرار است توسط واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد صورت بگیرد؛ این در حالی است که ماه گذشته آزمایش نهایی واکسن کرونا، تولید مشترک دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترازنِکا، به‌علت بروز علائم نامطلوب در یک شرکت‌کننده معلق شد و این تعلیق تا دو هفته ادامه داشت.

شرکت دارویی آسترازنکا ماه گذشته آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد را روی ۲۵۰ بیمار در ژاپن آزمایش کرد؛ بیش از ۵۰ هزار نفر در سراسر جهان در حال حاضر در مطالعات واکسن کرونای آکسفورد شرکت کرده‌اند.

صدها نفر از کارکنان نظام خدمات درمانی انگلیس در پنج سایت واکسیناسیون در سراسر کشور مستقر شده‌اند؛ برنامه‌ها متکی بر این است که دانشگاه آکسفورد موفق به کسب نتیجه آزمایش واکسن در این ماه شود.

قرار است افرادی که بیشتر در معرض ویروس کرونا هستند در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند؛ علاوه بر اختصاص پنج سایت برای واکسیناسیون در مقیاس عظیم، از پزشکان عمومی و داروسازان خواسته شده تا در تلاش برای واکسیناسیون گسترده، با ناوگان‌های مربوطه برای دسترسی به جوامع آسیب پذیر و کسانی که در خانه‌های مراقبت هستند، کمک کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر