خوراک گولاش جزو غذای ملل - سایر میباشد

طرز تهیه گولاش

کم و زیاد کردن میزان مواد اولیه اصلی، در عطر و طعم سس‌های تهیه شده و در غلظت آن تاثیر بسزایی خواهد داشت.

رمز و راز تهیه سس خوش طعم و عطر (انواع سس های سفید و قرمز)

می‌توان گفت تقریبا تمام انواع سس غذا و سالاد، بر پایه سس مایونز و سس کچاپ یا سس گوجه هستند. بنابراین اگر می‌خواهید راز تهیه سس خوش طعم چه سس های قرمز و چه سس های بر پایه مایونز را بدانید باید فوت و فن ها و نکات مهم تهیه این دو نوع سس را بشناسید. در ادامه با این رموز آشنا می‌شوید.
کد خبر: ۱۲۷۷۴۲۳

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ستاره ،راز تهیه سس خوش طعم چه سس های بر پایه مایونز و چه سس های قرمز، به نکات تهیه این سس ها بستگی دارد. کم و زیاد کردن مواد اولیه، طعم دهنده ها و نحوه درست کردن سس مرحله به مرحله، فوت و فن هایی است که در این مطلب می‌خوانید.

 

سس سفیدرمز و راز تهیه سس خوش طعم و عطر (انواع سس های سفید و قرمز)

  1. زمان تهیه سس مایونزبعد از اینکه زرده و سرکه را مخلوط کردید، باید روغن را آهسته و به تدریج بطور مداوم اضافه کنید و از ناگهانی ریختن آن خودداری کنید، به گونه‌ای که روغن حین ریخته شدن مثل نخی باریک شده باشد، در غیر این صورت سس می‌بُرد.

  2. اگر دستگاه مخلوط‌کن ندارید، می‌توانید سس را با همزن‌های دستی پره‌دار نیز تهیه کنید و سسی به مراتب خوش‌طعم‌تر داشته باشید. البته پره‌های همزن باید زیاد باشند و این وسیله بطور یکنواخت در کاسه‌ای که محتویات در آن وجود دارد، به حرکت درآید.

  3. مناسب ترین روغن‌ها برای تهیه این سس به ترتیب اولویت عبارتند از: روغن زیتون بدون بو، روغن آفتابگردان و روغن کانولا.
    به غیر از این روغن‌ها در تهیه مایونز از روغن دیگری استفاده نکنید.

  4. در تهیه سس مایونز بهیچوجه از سفیده تخم‌مرغ استفاده نکنید، زیرا باعث بریدن سس می‌شود.

  5. برای گرفتن بوی زحم تخم‌مرغ از سرکه سیب و کمی آبلیموی تازه استفاده کنید.

  6. بهتر است از تخم‌مرغ‌هایی استفاده کنید که زرده آن‌ها نسبتا کمرنگ باشد؛ چرا که زرده‌ پررنگ، رنگ سس سفید شما را زرد خواهد کرد.

  7. برای تهیه سس مایونز از ادویه خاصی استفاده نمی‌شود. تنها کافی است کمی به آن فلفل سیاه بیفزایید و در صورتی که طعم تند را می‌پسندید، به آن کمی فلفل قرمز اضافه کنید.

  8. طعم‌دهنده‌هایی مانند گشنیز خشک، شوید، جعفری، زنجبیل رنده‌شده و گل محمدی خشک‌شده، بهترین انتخاب‌ها برای مزه‌دار کردن سس مایونز هستند. اما هر کدام را انتخاب کردید، باید از ریختن بقیه طعم دهنده ها صرف‌نظر کنید.

 

سس قرمز

 

۱یکی از اجزای اصلی سس قرمز «شکر» است و انتخاب نوع آن بر طعم سس اثر دارد. شکر باید پودری باشد و بوی ماندگی و به اصطلاح «گونی» ندهد؛ در غیر این صورت عطر و طعم سس گوجه فرنگی‌ خراب خواهد شد.

۲بهتر است سرکه‌ای که در تهیه سس کچاپ استفاده می‌کنید، خانگی باشد و در میان انواع سرکه‌ها، سرکه انگور قرمز و سفید از بهترین‌ها هستند.

۳رب گوجه ای که در تهیه سس کچاپ استفاده می‌شود، باید خوشرنگ باشد. پس از ریختن رب‌هایی که رنگشان به سیاهی می‌زند، خودداری کنید. طعم رب هم بهتر است که ترش و شیرین مطابق ذائقه شما باشد.

۴ادویه‌هایی که می‌توانید در تهیه سس گوجه‌فرنگی استفاده کنید، فلفل سیاه، دارچین و پاپریکا یا همان پودر فلفل دلمه ای است.

۵در صورت تمایل می‌توانید به جای شکر سفید از شکر قهوه ‌ای یا به جای هر دوی آنها، از کمی عسل برای تهیه این سس استفاده کنید.

۶هنگام تهیه سس گوجه‌فرنگی، بر خلاف سس مایونز، بهیچوجه نباید به محتویات سس، آبلیمو اضافه کنید. اجزای اصلی سس کچاپ فقط شکر، سرکه و رب گوجه‌ فرنگی هستند

رمز و راز تهیه سس خوش طعم و عطر (انواع سس های سفید و قرمز)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها