jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۳۲۳ ۱۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۴

شرکت تولیدات بیوتکنولوژی کیوروک اعلام کرد:

تولید 100 میلیون دوز واکسن «کرونا» تا پایان سال میلادی

شرکت تولیدات بیوتکنولوژی کیوروک اعلام کرد: تا پایان سال میلادی ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ تولید می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، شرکت تولیدات بیوتکنولوژی کیوروک (Curevac) در شهر توبینگن آلمانی اعلام کرد، امیداور است تا پایان سال ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ تولید کند.

دیتمار هوپ، بنیانگذار شرکت نرم افزاری «SAP» و سهامدار شرکت کیوروک، روز جمعه در مصاحبه ای با روزنامه هندلزبلات گفت: شرکت بیوتکنولوژی CureVac آلمان ۱۰۰ میلیون دوز واکسن COVID-۱۹ تولید می‌کند.

این شرکت در آزمایش پیش‌داروی ویروس سارس-کوو۲ به موفقیتی قابل‌توجه دست یافته است؛ یکی از نامزدهای اولیه برای تهیه واکسن در آزمایش روی حیوانات نتایج مثبتی نشان داده است؛ سیستم ایمنی بدن تعادل مناسبی نشان داده و این نشانه مقابله مؤثر با ویروس کرونا است.

هاپ گفت: تاریخ دقیق برای ورود واکسن کرونا به بازار توسط این شرکت به نتایج مطالعات بالینی و مجوز نهایی توسط مقامات نظارتی بستگی دارد.

طبق گفته وی، تکمیل مراحل آزمایش مرحله ۱ واکسن به پایان رسیده و داده‌های حاصل از مطالعه فاز ۲ و ۳ در طول سال آینده در دسترس خواهد بود.

سهامدار شرکت کیوروک تاکید کرد: تمام نتایج آزمایش واکسن کرونا تا به امروز از ایمنی تحمل و کارایی خوبی برخوردار است؛ حتی امکان تصویب زودهنگام استفاده از آن برای گروه‌های آسیب‌پذیر وجود دارد.

هاپ تأیید کرد که این شرکت آلمانی نمی‌تواند برنده مسابقه بین المللی برای تولید نخستین واکسن کووید ۱۹ شود؛ در عوض کیوروک بر «اثربخشی خوب» و«محافظت طولانی مدت» در برابر واکسن در کمترین دوز ممکن تمرکز کرد که هزینه‌های تولید و قیمت را نیز کاهش می دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر