منابع رسانه‌ای سوری صبح جمعه اعلام کردند: نیروهای اشغالگر آمریکایی در ادامه نقض قوانین و اصول بین‌المللی یک کاروان نظامی را وارد حومه حسکه در شرق سوریه کردند.
کد خبر: ۱۲۷۵۲۲۲

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، منابع محلی در روستای «السویدیه» در حومه حسکه به سانا گفتند که این کاروان نظامی شامل ۵۲ خودروی زرهی حامل تجهیزات نظامی و مواد لجستیگی می‌شود که از طریق گذرگاه غیر قانونی «الولید» از عراق وارد سوریه شده است.

منابع محلی سوری دو روز پیش نیز (۱۲ شهریور) اعلام کردند، کاروانی شامل ۶۹ کامیون و خودروهای نظامی آمریکا حامل تجهیزات نظامی و مواد لجستیکی از گذرگاه غیر قانونی الولید در عراق وارد پایگاه‌های غیرقانونی در حومه الحسکه در شرق سوریه شده است.

براساس این گزارش، نیروهای آمریکایی در ماه‌های گذشته هزاران کامیون حامل تسلیحات و تجهیزات نظامی و لجستیکی را به استان الحسکه در شرق این کشور منتقل کرده‌اند.

این گزارش هدف از این اقدام دولت آمریکا را چپاول و غارت نفت سوریه و منابع طبیعی این کشور اعلام کرده است.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

در سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها