jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۱۳۰   ۱۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۴

معاون وزیر بهداشت گفت: تحقیقات مهمی روی برخی از بیماران مبتلا به کرونا انجام شد. این بیماران به هیچ درمانی جواب نداده بودند و نتایج سلول درمانی آنان امیدوارکننده بود؛ اما لازم است که این روش روی بیماران بیشتری انجام شود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، مهم ترین کنگره سالانه پژوهشگاه رویان در زمینه پزشکی تولید مثل و سلول‌ های بنیادی برگزار شد.

رضا ملک ‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه این مراسم، اظهارداشت: سلول ‌های بنیادی یک روش درمانی برای برخی بیماری‌ هایی است که نمی توان آنها را به روش معمول معالجه کرد و خوشبختانه پیشرفت‌ های قابل توجهی را به دست آورده ایم.

وی افزود: همچنین در کنار این روش، روش ژن ‌درمانی هم وجود دارد که موثرتر است.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره همکاری این وزارتخانه با رویان برای سلول درمانی بیماران کرونایی گفت: تحقیقات مهمی روی برخی از بیماران مبتلا به کرونا انجام شد. این بیماران به هیچ درمانی جواب نداده بودند و نتایج سلول درمانی آنان امیدوارکننده بود؛ اما لازم است که این روش روی بیماران بیشتری انجام شود.

وی تاکید کرد: هزینه های سلول ‌درمانی بالا است و هنوز این مرحله از تحقیقات را شروع نکرده ایم.

ملک ‌زاده در پاسخ به سوالی درباره تاثیر کرونا بر ناباروری، گفت: اطلاعات کافی درباره این که کرونا باعث ناباروری می ‌شود وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها