jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۷۴۹۰۲ ۱۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۴

یک تیم استارت آپی در صدد برآمدند تا سیستمی در بستر نرم افزار - سخت افزار طراحی کنند که در ناوگان حمل و نقل عمومی دسترسی به اینترنت راحت‌تر صورت گیرد.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از خبرگزاری مهر ،محمدرضا ریاحی بنیانگذار تیم استارت آپی و مدیر عامل تیم طراحی و تولید بستر نرم افزاری-سخت افزاری برای ناوگان‌های حمل و نقل عمومی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ما موفق شدیم یک بستر نرم افزاری- سخت افزاری را برای کاربران به خصوص مسافرانی که در مسیرهای سفر به اینترنت مناسبی دسترسی ندارند و نیاز به محتوا برایشان جدی است را طراحی کنیم.

وی افزود: این نرم افزار باعث می‌شود که کاربران با استفاده از بستر اینترنت به محتوا دسترسی پیدا کنند. به همین منظور با یک سرور کوچک که در اتوبوس، قطار، هواپیما و… نصب می‌شود دسترسی به موسیقی، فیلم، بازی‌های تک نفره یا چند نفره توسط مسافران فراهم خواهد شد.

این فعال فناور با تاکید بر اینکه با استفاده از این بستر، سفر بهینه می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مانیتورهای اتوبوس‌ها با نوسانات قیمت، هر روز گران‌تر می‌شود بنابراین استفاده از این بستر می‌تواند خیلی به صرفه و کاربردی باشد.

ریاحی ادامه داد: با استفاده از این بستر، هر فرد می‌تواند با گوشی یا لپ تاپ خود به اینترنت متصل شود و از محتوا استفاده کند.

وی با بیان اینکه این سیستم به صورت خودکار به اینترنت متصل می‌شود، افزود: این سیستم بدون هزینه برای مسافر، بستر اینترنتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و به صورت خودکار نیز محتوای درون خودش را به روز رسانی می‌کند تا کاربران محتوای جدید را در اختیار داشته باشند.

این فعال فناور افزود: این سیستم هوشمند است و هر جا اینترنت داشته باشد خود را به آن متصل می‌کند تا کاربران بدون دغدغه اینترنت، محتوا را ببینند.

وی با بیان اینکه این طرح در اینوتکس ۲۰۲۰ نیز حایز رتبه شده است، گفت: با ناوگان‌های حمل و نقل عمومی صحبت کردیم و قرار است این سیستم در ۲۰۰ اتوبوس نصب شود که این موضوع تا ۳ ماه دیگر محقق می‌شود.

مدیرعامل این تیم استارت آپی گفت: اتوبوس، هواپیما، قطار، کشتی و هر جایی که نیاز به محتوا دارند ولی دسترسی به اینترنت محدود است می‌توانند از این سیستم بهره ببرند.

ریاحی افزود: زمانیکه فعالیت خود را شروع کردیم نمونه خارجی نداشت ولی به تازگی کانادا از این سیستم رونمایی کرده است.

وی ادامه داد: همچنین درصدد هستیم که با سایر ناوگان‌های حمل و نقل عمومی صحبت کنیم تا از این سیستم بهره ببرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر