jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۷۹۸ ۱۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۱:۳۳

اکنون همگی می‌دانیم که نمایش پنجره‌ها با زوایای گرد شده یکی از قابلیت‌های آینده سیستم‌عامل ویندوز به‌شمار می‌رود. مایکروسافت نیز بارها از الگوهای طراحی مشابه رونمایی کرده است. اکنون این مشخصه ظاهری جدید در اپلیکیشن‌های پیش‌فرض ویندوز به‌کار گرفته شده است.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از آی تی رسان ،وبسایت WindowsLatest گزارش می‌دهد که فرامین کنترلی رابط کاربری در اپلیکیشن‌هایی نظیر فوتوز (Photos) یا ماشین‌حساب (Calculator) زوایای تیز پنجره‌ها را به سرعت از بین می‌برند.

 

چنین اقدامی احتمالا از پیاده‌سازی فرامین کنترلی WinUI در اپلیکیشن‌ها ناشی می‌شود. مایکروسافت نیز به منظور تسهیل تجربه تعامل کاربران با الگوی طراحی Fluent design توسعه‌دهندگان را به استفاده از این فرامین تشویق می‌کند.

 

تاکنون این تغییر به پوسته اصلی سیستم‌عامل ویندوز نفوذ نکرده است؛ اما با توجه به تصاویر اسکرین‌شات پیش‌تر منتشر شده توسط مایکروسافت (همانند نمونه فوق) و شواهد مربوط به مشخصه‌های WinUIOnDesktop، WinUIDesktopActionCenter و WinUIDesktopStartMenu به‌نظر می‌رسد که چنین تغییری به تدریج در بدنه ویندوز نیز اعمال خواهد شد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر