jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۴۶۳۷ ۰۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۰:۲۱

اخترشناسان برای نخستین بار با استفاده از یک فرآیند مبتنی بر یادگیری ماشین وجود ۵۰ سیاره خارج از منظومه شمسی را تایید کردند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، اخترشناسان برای نخستین بار از یک فرآیند مبتنی بر یادگیری ماشین استفاده کردند تا نمونه‌ای از سیارات را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

این فرآیند قرار است تعیین کند که کدام یک از سیارات واقعی هستند و کدام یک مثبت کاذب هستند و سپس احتمال واقعی بودن یک سیاره را محاسبه کنند.

دانشمندان دانشگاه وارویگ و انستیتو آلن ترنینگ با یادگیری ماشین که شکلی از هوش مصنوعی است، وجود ۵۰ سیاره خارج از منظومه شمسی را تایید کردند.

سیارات تأیید شده شامل سیارات گازی شکل به اندازه نپتون تا سیاراتی کوچکتر به اندازه زمین می‌شوند. این الگوریتم مبتنی بر یادگیری ماشینی می‌تواند سیارات واقعی را از جعلی‌ها جدا کند و در نمونه‌های بزرگ هزاران سیاره‌ای که توسط تلسکوپ کپلر و تس ناسا کشف شده‌اند را تأیید یا رد کند.

دیوید آرمسترانگ، محقق این پژوهش از دانشکده فیزیک دانشگاه واریک گفت: الگوریتمی که ما ایجاد کرده‌ایم به ما امکان داد تا ۵۰ سیاره فراخورشیدی را شناسایی کنیم؛ ضمن اینکه تا به حال هیچ کس از تکنیک هوش مصنوعی برای تایید وجود سیارات استفاده نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر