jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۷۴۳۶۹ ۰۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۵

مدیران سایت فری پیک تأیید کرده‌اند که اطلاعات ۸.۳ میلیون نفر از کاربران سایت یادشده به سرقت رفته است. فری پیک برترین مرجع مورد استفاده گرافیست‌های جهان است.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از خبرگزاری مهر ، Freepik محبوب ترین وب سایت اینترنت در عرصه گرافیک و عکاسی است و در میان صد وب سایت برتر اینترنتی الکسا در رتبه ۹۷ قرار دارد.

فری پیک به علت در دسترس قرار دادن هزاران عکس رایگان باکیفیت و طراحی‌های گرافیکی محبوبیت زیادی دارد و هک آن باعث نگرانی میلیون‌ها کاربر این سایت شده است.

مدیران فری پیک با ارسال ایمیل موضوع را به اطلاع کاربران خود رسانده‌اند. هویت هکرها هنوز مشخص نشده و آنها با سوءاستفاده از یک آسیب پذیری امنیتی در اس کیو ال سرور سایت یادشده توانسته‌اند اطلاعات کاربران فری پیک را سرقت کنند.

فری پیک اعلام نکرده سرقت اطلاعات ۸.۳ میلیون کاربر این سایت چه زمانی رخ داده، اما موضوع را به پلیس اطلاع داده و تحقیقات در این زمینه در جریان است. از میان افراد تنها کلمات عبور ۴.۵ میلیون نفر هک شده که عمدتاً همان کلمات عبور آنها در زمان استفاده از گوگل، فیس‌بوک و توئیتر بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر