jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۴۳۱۶   ۰۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۱

مقامات بهداشتی چین، استفاده از واکسن‌های کووید 19 در شرایط اضطراری را تأیید کردند تا در کنترل بحران همه گیری ویروس کرونا موفق عمل کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، یک مقام سازمان بهداشت چین روز شنبه تأیید کرد که کشور مجاز به استفاده اضطراری از واکسن‌ های کووید ۱۹ که در ۲۲ ژوئیه توسط برخی شرکت‌های داخلی توسعه داده شده است.

ژنگ، رئیس کارگروه توسعه واکسن ویروس کرونا در چین گفت: «ما مجموعه‌ای از بسته‌های برنامه‌ای، از جمله فرم رضایت پزشکی، برنامه نظارت بر عوارض جانبی و برنامه جبران خسارت را تهیه کرده‌ایم تا مطمئن شویم که استفاده اورژانسی از واکسن این بیماری به خوبی تنظیم و کنترل می‌شود».

مجوز استفاده اضطراری که براساس قانون مدیریت واکسن چینی بنا شده است، امکان استفاده از نامزدهای واکسن تأیید نشده را در بین افرادی که در مدت زمان محدودی در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند، فراهم می‌کند.

کارکنان پزشکی و کارمندان دولت از نخستین افرادی هستند که این واکسن‌ها را دریافت می‌کنند و این روند می‌تواند به ایجاد، این اطمینان که یک شهر می تواند عملکردهای عادی را در هنگام بروز بحران بهداشتی حفظ کند در پی داشته باشد.

مجوزهای مشابه در بسیاری از کشورها قانونی شده‌اند؛ به عنوان مثال، سازمان غذا و داروی ایالات متحده اجازه می‌دهد از محصولات پزشکی تایید نشده در مواقع اضطراری برای تشخیص، درمان یا جلوگیری از بیماری یا شرایط تهدید کننده زندگی استفاده شود.

آژانس ملی از زمان شیوع ویروس کرونا چندین مجوز استفاده اضطراری را به عنوان راهی برای دستیابی سریع به بسیاری از آزمایشات تشخیصی نسبت به روش‌های عادی استفاده کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها