jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۴۳۱۶ ۰۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۱

مقامات بهداشتی چین، استفاده از واکسن‌های کووید 19 در شرایط اضطراری را تأیید کردند تا در کنترل بحران همه گیری ویروس کرونا موفق عمل کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، یک مقام سازمان بهداشت چین روز شنبه تأیید کرد که کشور مجاز به استفاده اضطراری از واکسن‌ های کووید ۱۹ که در ۲۲ ژوئیه توسط برخی شرکت‌های داخلی توسعه داده شده است.

ژنگ، رئیس کارگروه توسعه واکسن ویروس کرونا در چین گفت: «ما مجموعه‌ای از بسته‌های برنامه‌ای، از جمله فرم رضایت پزشکی، برنامه نظارت بر عوارض جانبی و برنامه جبران خسارت را تهیه کرده‌ایم تا مطمئن شویم که استفاده اورژانسی از واکسن این بیماری به خوبی تنظیم و کنترل می‌شود».

مجوز استفاده اضطراری که براساس قانون مدیریت واکسن چینی بنا شده است، امکان استفاده از نامزدهای واکسن تأیید نشده را در بین افرادی که در مدت زمان محدودی در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند، فراهم می‌کند.

کارکنان پزشکی و کارمندان دولت از نخستین افرادی هستند که این واکسن‌ها را دریافت می‌کنند و این روند می‌تواند به ایجاد، این اطمینان که یک شهر می تواند عملکردهای عادی را در هنگام بروز بحران بهداشتی حفظ کند در پی داشته باشد.

مجوزهای مشابه در بسیاری از کشورها قانونی شده‌اند؛ به عنوان مثال، سازمان غذا و داروی ایالات متحده اجازه می‌دهد از محصولات پزشکی تایید نشده در مواقع اضطراری برای تشخیص، درمان یا جلوگیری از بیماری یا شرایط تهدید کننده زندگی استفاده شود.

آژانس ملی از زمان شیوع ویروس کرونا چندین مجوز استفاده اضطراری را به عنوان راهی برای دستیابی سریع به بسیاری از آزمایشات تشخیصی نسبت به روش‌های عادی استفاده کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر