نسخه ۸۵ مرورگر کروم برای اندروید سایت‌های که مطابق با معیارهایی گوگل بهینه سازی شده‌اند را با عبارت Fast Page برچسب‌گذاری می‌کند.
کد خبر: ۱۲۷۳۹۹۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، گوگل می‌گوید برچسب Fast Page با توجه به معیارهای Core Web Vitals برای سایت‌ها برگزیده می‌شود که شامل سرعت بارگذاری صفحه، واکنش‌گرایی یا همان ریسپانسیو و پایداری محتوا حین بارگذاری صفحه می‌شوند.


پس از اضافه شدن این قابلیت به مرورگر کروم در صورتی که پیش از بازدید از سایت لینک آن را لمس کرده و نگه دارید، منویی باز می‌شود که در صورت پیروی کردن سایت از استانداردهای گوگل عبارت Fast Page در آن نمایش داده خواهد شد. آنطور که منبع گزارش می‌کند، سایت‌هایی که این برچسب را دارند ممکن است در آینده رتبه بهتری در صفحه نتایج جستجو کسب کنند چرا که گوگل با استفاده از معیارهای Core Web Vitals و معیارهای دیگر رتبه سایت‌ها را تعیین می‌کند.

گوگل می‌گوید بهینه کردن صفحه با توجه به معیارهای Core Web Vitals ممکن است به ارتقای کیفیت صفحه نیاز داشته باشد و از بروزرسانی ابزارهای توسعه دهنده و توصیه‌ها برای بهینه سازی سایت با توجه به این معیارها خبر داد.


گوگل همچنین اعلام کرد کروم ۸۶ فرم‌های ناامن را به صورت خودکار پر نخواهد کرد (Disable Autofill). به گفته گوگل این قابلیت حتی در سایت‌هایی که دارای پروتکل HTTPS هستند نیز اعمال خواهد شد. اگر کاربر همچنان به پر کردن فرم نامطمئن اصرار ورزیده و آن را به شکل دستی پر کند، کروم صفحه اخطار را به او نمایش خواهد داد و سپس مجوز ارسال فرم را می‌دهد.

قابلیت Fast Page در نسخه بتای کروم ۸۵ فعال خواهد شد.
دیجیاتو

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها