jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۳۸۳۵ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۳

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد؛

نياز شبکه شاد به 10 درصد ظرفيت اينترنت کشور

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس پیش بینی، حدود 10 درصد از ظرفیت اینترنت کشور را سامانه شاد برای شروع سال تحصیلی نیاز دارد.

آقای محمود حبیبی افزود: امسال شیوه نامه بازگشایی مدارس در سه بخش برنامه ریزی شده است که در بخش نخست، مناطق بی خطر که آموزش حضوری دارد و در بخش دوم مناطق پر خطر و قرمز که آموزش، غیرحضوری و ترکیبی اعم از (آموزش تلویزیونی، سامانه شاد و بسته‌های آموزشی) خواهند داشت و همچنین بخش سوم مناطق کم خطر و زرد که آموزش ترکیبی (حضوری و برگزاری کلاس به صورت زوج و فرد و حضور یک در میان در هفته) در برنامه ریزی آن قرار گرفته است.
وی درباره دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت و گوشی هوشمند ندارند هم گفت: آموزش صرفاً بر پایه شبکه شاد نخواهد بود و آموزش تلویزیونی در کنار شبکه شاد قرار می‌گیرد و در مناطق محروم هم بسته‌های آموزشی توزیع خواهد شد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در حال حاضر سامانه‌ای با عنوان اطلس آموزشی کل کشور با کمک مدیران مدارس تکمیل و طراحی شده است و از این طریق نحوه دسترسی دانش آموزان به شبکه شاد، آموزش تلویزیونی و بسته‌های آموزشی تعیین می‌شود.
آقای حبیبی گفت: در سال گذشته سامانه شاد در زمان بسیار کوتاه به دانش آموزان ارائه شد و امسال با برنامه ریزی ها، زیرساخت سامانه شاد ارتقاء پیدا کرده و آماده ارائه کلاس‌های برخط (آنلاین) به تمام دانش آموزان کشور است.
وی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات، پوشش دهی شبکه ملی اطلاعات را در اقصی نقاط کشور انجام می‌دهد افزود: مرکز ملی فضای مجازی آمادگی لازم را برای به کارگیری ظرفیت کشور برای تخصیص پهنای باند و ترافیک در سامانه شاد را خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش افزود: استفاده از برنامه‌های خارجی در آموزش، غیرقانونی است، ولی برخی از برنامه‌های داخلی توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود که برای این مجموعه از برنامه ها، قوانین استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی تنظیم و این برنامه‌ها ضمن پیوستن به شبکه شاد می‌توانند خدمات خودشان را ارائه دهند.
نياز شبکه شاد به 10 درصد ظرفيت اينترنت
خبرگزاری آریا-

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر