jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۳۸۲۲ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۲

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: آزمون‌های سازگاری الکترومغناطیس عملکردی ماهواره سنجشی پارس ۱ در سطح سیستمی با موفقیت انجام شد.

حسین صمیمی با اشاره به موفقیت پژوهشگران پژوهشکده سامانه‌های ماهواره در انجام این تست، افزود: متخصصان فضایی مجموعه پژوهشگاه فضایی توانستند برای نخستین بار در کشور این آزمون را روی ماهواره به انجام برسانند.

وی خاطرنشان کرد: تا به‌حال این آزمون در ماهواره‌های مختلف روی ماژول‌ها انجام شده بود ولی بیشترین اهمیت آزمون سازگاری الکترومغناطیس عملکردی به دلیل تست روی خود ماهواره «پارس ۱» بوده که برای نخستین بار این آزمون روی یک ماهواره به انجام رسیده است.

صمیمی افزود: این تست که در مرکز آزمون و یکپارچه‌سازی پژوهشگاه فضایی ایران انجام شد، شامل آزمون سازگاری با پرتابگر (اعم از CE،CS و RS)، آزمون سازگاری درون‌سامانه‌ای، آزمون اتصالات و سیم‌بندی بوده است.

ماهواره سنجشی «پارس ۱»، یکی از ماهواره‌های در دست ساخت پژوهشگاه فضایی ایران است که مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

خبرگزاری مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر