jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۷۳۷۴۳ ۲۶ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۶

طبق شکایتی جدید علیه فیس بوک، این شبکه اجتماعی متهم است اطلاعات بیومتریک کاربران اینستاگرام را بدون رضایت آنان جمع آوری کرده است.

به نقل از بلومبرگ، شرکت فیس بوک با اتهامات تازه ای روبرو شده است. طبق شکایتی جدید این شرکت فناوری به طور غیرقانونی اطلاعات بیومتریک کاربران اینستاگرام را جمع آوری کرده است.

پیش از این نیز در شکایتی دیگر فیس بوک متهم شده بود با استفاده از یک ابزار برچسب زنی تصاویر به طور غیرقانونی اطلاعات بیومتریک کاربران این شبکه اجتماعی را جمع آوری کرده است. ماه گذشته این شرکت پیشنهاد کرد برای تسویه شکایت مذکور ۶۵۰ میلیون دلار غرامت پرداخت کند.

اما در شکایت جدیدی که علیه فیس بوک در ایالت کالیفرنیا ثبت شده، این شرکت به جمع آوری، ذخیره و دستیابی به سود از طریق اطلاعات بیومتریک بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام بدون رضایت آنان متهم شده است.

استفانی اوتوی یکی از سخنگویان شرکت فیس بوک در بیانیه ای ایمیلی در این باره می نویسد: این شکایت نامه بی اساس است. اینستاگرام از فناوری شناسایی چهره استفاده نمی کند.

کلی والن یکی از ساکنان ایالت ایلینوی آمریکا در شکایت نامه خود ادعا می کند اینستاگرام قانون حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران این ایالت را نقض و اطلاعات بیومتریک کاربران را جمع آوری کرده است. این کاربر از سال ۲۰۱۱ کاربر فیس بوک بوده است.

تحت قانون ایلینوی، در صورتی که فیس بوک در این خصوص مقصر شناخته شود، باید به ازای هر بار تخلف از این قانون هزار دلار جریمه پرداخت کند.

طبق این شکایت فیس بوک از آغاز سال جاری میلادی اعلام کرده اطلاعات بیومتریک کاربران اینستاگرام را جمع آوری می کند.
خبرگزاری مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر