jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۶۱۸ ۲۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۹

تغییراتی که در مهارت های مورد تقاضای صنعت تکنولوژی رخ می دهد بازتاب دهنده اولویت های تازه برای بسیاری از کسب و کارها هستند و حالا در تحقیقی جدید مشخص شده که امنیت، تغییرات سازمانی و رایانش ابری در زمره اولویت های جدید قرار دارند.

براساس پژوهشی که توسط موسسه استخدامی هاروی نش انجام شده مدیران آی تی بیشترین تقاضا را برای مهارت هایی از قبل امنیت سایبری، معماری سازمانی، معماری فنی، تغییرات سازمانی و کلاود دارند.

در مقابل، سال پیش همین پژوهش دیتاهای عظیم و تحلیل داده را در زمره پرتقاضاترین مهارت های شرکت ها برشمرده بود و پس از آن امنیت سایبری، معماری سازمانی، معماری فنی و دواپس قرار داشت.

شغل های پر تقاضا
بیو وایت مدیر اجرایی موسسه هاروی نش در این باره گفته است حوزه هایی که کمتر تحت تاثیر کووید ۱۹ قرار گرفتند از جمله داروسازی، لجستیک، خدمات درمانی و فناوری همچنان اشتغال زایی میکنند.

وایت در ادامه گفت که طبق تحقیقات همین موسسه ۸۲ درصد از مدیران آی تی در انگلستان انتظار دارند که تعداد نیروهایشان در ماه های آتی بیشتر شده یا دست کم ثابت بماند. به گفته او حوزه فناوری جزو بخش هایی بود که کمتر تحت تاثیر کووید ۱۹ قرار گرفت چراکه به شرکت ها کمک کرد تا فعالیت های خود را به صورت ریموت یا از راه دور انجام دهند.

در نتیجه صرفا مشاغل همیشگی در بازار استخدامی فناوری بودند که تحت تاثیر این دنیاگیری قرار گرفتند که البته حتی در این بخش نیز نشانه هایی از بهبود رویت می شود و مشخصا می توان به رشد تدریجی بازار کار برای توسعه دهندگان نرم افزار، مشاوران هلپ دسک، معماران کلاود و متخصصان امنیت سایبری اشاره کرد.

براساس آماری که ماه پیش توسط کنفدراسیون استخدام و اشتغال ارائه شد تعداد شرکت هایی که به دنبال استخدام نیروی فنی هستند بار دیگر و بعد از افت شدید در دوران قرنطینه کرونا رو به افزایش است و در این میان آگهی های استخدامی برای طراحان وب، برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار افزایشی چشمگیر پیدا کرده است و این نیز مرهون تلاش شرکت ها برای همسو شدن با بازار متغیر این روزهاست.

هاروی نش در گزارش خود اشاره کرده که در بازار پیمانکاران آی تی نیز تقاضا در طول دوران پاندمی زیاد شده چراکه شرکت ها باید برای انجام پروژه های دیجیتالی خود در کمترین زمان ممکن به متخصصان آی تی دسترسی پیدا می کردند.

براساس اعلام این موسسه استخدامی حوزه هایی که انتظار می رود طی ۱۲ ماه آتی بیشترین تعداد متخصصان تکنولوژی را به استخدام خود درآورند عبارتند از سازمان های خیریه، سرویس های مالی، مخابرات، بهداشت و درمان و تکنولوژی.

منبع:zdnet

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر