jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۶۱۸   ۲۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۹

تغییراتی که در مهارت های مورد تقاضای صنعت تکنولوژی رخ می دهد بازتاب دهنده اولویت های تازه برای بسیاری از کسب و کارها هستند و حالا در تحقیقی جدید مشخص شده که امنیت، تغییرات سازمانی و رایانش ابری در زمره اولویت های جدید قرار دارند.

براساس پژوهشی که توسط موسسه استخدامی هاروی نش انجام شده مدیران آی تی بیشترین تقاضا را برای مهارت هایی از قبل امنیت سایبری، معماری سازمانی، معماری فنی، تغییرات سازمانی و کلاود دارند.

در مقابل، سال پیش همین پژوهش دیتاهای عظیم و تحلیل داده را در زمره پرتقاضاترین مهارت های شرکت ها برشمرده بود و پس از آن امنیت سایبری، معماری سازمانی، معماری فنی و دواپس قرار داشت.

شغل های پر تقاضا
بیو وایت مدیر اجرایی موسسه هاروی نش در این باره گفته است حوزه هایی که کمتر تحت تاثیر کووید ۱۹ قرار گرفتند از جمله داروسازی، لجستیک، خدمات درمانی و فناوری همچنان اشتغال زایی میکنند.

وایت در ادامه گفت که طبق تحقیقات همین موسسه ۸۲ درصد از مدیران آی تی در انگلستان انتظار دارند که تعداد نیروهایشان در ماه های آتی بیشتر شده یا دست کم ثابت بماند. به گفته او حوزه فناوری جزو بخش هایی بود که کمتر تحت تاثیر کووید ۱۹ قرار گرفت چراکه به شرکت ها کمک کرد تا فعالیت های خود را به صورت ریموت یا از راه دور انجام دهند.

در نتیجه صرفا مشاغل همیشگی در بازار استخدامی فناوری بودند که تحت تاثیر این دنیاگیری قرار گرفتند که البته حتی در این بخش نیز نشانه هایی از بهبود رویت می شود و مشخصا می توان به رشد تدریجی بازار کار برای توسعه دهندگان نرم افزار، مشاوران هلپ دسک، معماران کلاود و متخصصان امنیت سایبری اشاره کرد.

براساس آماری که ماه پیش توسط کنفدراسیون استخدام و اشتغال ارائه شد تعداد شرکت هایی که به دنبال استخدام نیروی فنی هستند بار دیگر و بعد از افت شدید در دوران قرنطینه کرونا رو به افزایش است و در این میان آگهی های استخدامی برای طراحان وب، برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار افزایشی چشمگیر پیدا کرده است و این نیز مرهون تلاش شرکت ها برای همسو شدن با بازار متغیر این روزهاست.

هاروی نش در گزارش خود اشاره کرده که در بازار پیمانکاران آی تی نیز تقاضا در طول دوران پاندمی زیاد شده چراکه شرکت ها باید برای انجام پروژه های دیجیتالی خود در کمترین زمان ممکن به متخصصان آی تی دسترسی پیدا می کردند.

براساس اعلام این موسسه استخدامی حوزه هایی که انتظار می رود طی ۱۲ ماه آتی بیشترین تعداد متخصصان تکنولوژی را به استخدام خود درآورند عبارتند از سازمان های خیریه، سرویس های مالی، مخابرات، بهداشت و درمان و تکنولوژی.

منبع:zdnet

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها