jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۷۳۶۰۸ ۲۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۱

دادگاهی در آمریکا گوگل را در پرونده اتهام کپی‌برداری متن ترانه‌ها از سایت Genius بی‌گناه شناخت. به گفته قاضی ادعای کپی برداری گوگل از سایت Genius درست است، اما قانون حق تکثیر را نقض نکرده است.

خرداد ماه سال قبل گوگل را به کپی برداری از این سایت متهم کرد و آذر ماه همان سال از این شرکت شکایت نمود. این پلتفرم برای شناسایی سایت‌هایی که از آن کپی برداری می‌کنند، نشانه‌های پنهانی را درون متن ترانه‌ها قرار داده که پس از تبدیل به کد مورس عبارت «مچ گیری» یا Red Handed را نمایش می‌دهند.

Genius مدعی شد این عبارت را در متن ترانه‌هایی که گوگل در صفحه نتایج جستجو نشان می‌دهد، پیدا کرده و غول موتورهای جستجو هیچ اشاره‌ای به این سایت نکرده است. گوگل در واکنش اعلام کرد که متن آهنگ‌ها را از سایت‌ها کپی نمی‌کند، بلکه آنها را مستقیماً از ارائه دهندگان متن آهنگ تهیه کرده و در صفحه نتایج جستجو نمایش می‌دهد.

حال قاضی فدرال دادگاه ناحیه‌ای ایالات متحده برای ناحیه شرق نیویورک اعلام کرد سایت Genius برخلاف آنچه که ادعا می‌کند دارنده اصلی امتیاز متن ترانه‌ها نیست. به گفته دادگاه این سایت فقط متن ترانه‌ها را جمع آوری می‌کند و مجوز استفاده از آنها همچنان در اختیار نویسندگان آنهاست و اضافه کردن توضیح‌نویسی (Annotations) و مواردی از این دست به Genius مجوز حق مالکیت نمی‌دهند.

Genius تنها وب سایتی نیست که گوگل را به کپی برداری متهم می‌کند. Yelp مدت هاست گوگل را به سرقت محتوا و نمایش آنها در صفحه نتایج جستجو متهم می‌کند. در جریان جلسه رسیدگی به اتهام انحصارطلبی شرکت‌های بزرگ فناوری که اوایل مرداد برگزار شد، مدیرعامل گوگل «سوندار پیچای» به سؤال قانونگذران آمریکایی در این رابطه پاسخ روشنی نداد.
دیجیاتو

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر