jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۳۴۸۴ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۱۱

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، از راه‌اندازی سفته دیجیتال و ارائه‌ی تسهیلات الکترونیکی در دوران جهش دیجیتالی دنیا به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا خبر داد.

علی عبداللهی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و دارایی در جلسه‌ی کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی جهت راه‌اندازی سفته دیجیتال و ارائه‌ی تسهیلات الکترونیکی، به شرایط دشوار دنیا به‌دنبال همه‌گیری ویروس کرونا و ضرورت افزایش خدمات‌رسانی الکترونیکی اشاره کرد و عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای کاهش مراجعات حضوری و تحقق دولت الکترونیک را مهم برشمرد.

به‌گفته‌ی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و دارایی و طبق مصوبه دولت و کمیته ملی مبارزه با کرونا، ارائه‌ی تسهیلات به کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده به‌دنبال همه‌گیری ویروس کرونا در اولویت برنامه‌های شورای عالی فضای مجازی کشور است.

علی عبداللهی همچنین گزارشی در رابطه با فرایند و عملکرد تخصیص سفته الکترونیک و در راستای آن ارائه‌ی تسهیلات در کمتر از ۲۴ ساعت دراختیار این جلسه قرار داد. وی در همین رابطه به نیاز به احراز هویت برای ارائه‌ی تسهیلات به متقاضیان اشاره کرد، ولی باتوجه‌به روند طولانی فرایند مذکور در شرایط کنونی، ارائه‌ی سفته الکترونیکی را گزینه‌ی بهتری دانست.

عبداللهی با بیان اینکه سفته زیرمجموعه‌ی خزانه‌داری و همچنین دارای حق تمبر سازمان امور مالیاتی است، تأکید کرد که هدف اول سفته‌ی الکترونیکی، ارائه‌ی تسهیلات به کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده از کرونا است و درنهایت دراختیار باقی متقاضیان هم قرار می‌گیرد.

وی همچنین افزود که درحال‌حاضر این خدمت‌رسانی دراختیار بانک ملی قرار دارد؛ اما تنها متعلق به بانک ملی نیست. عبدالهی تصریح کرد که تمام بانک‌ها می‌توانند درخواست خود را به مرکز فناوری اطلاعات و توسعه هوشمند ارسال کنند تا پس از بررسی زیرساخت‌های فنی آن‌ها، شامل اتصال صحیح و چگونگی انجام فرایند تخصیص و ابطال نسخه الکترونیکی سفته، این سرویس در اختیارشان قرار گیرد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و دارایی، به موضوع احراز هویت و امضای الکترونیکی این سفته الکترونیکی اشاره کرد و افزود که این مهم، به همت دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت صمت صورت گرفته است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر