jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۲۴۱۶ ۰۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۵

«محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش‌وپرورش از امکان اتصال تلویزیون‌های خانگی به شبکه شاد در به‌روزرسانی‌های آینده این پلتفرم خبر داد و اعلام کرد که مسئولان فنی آموزش و پرورش در حال اجرای این طرح با کمترین هزینه هستند.

او همچنین خبر از تعهد وزارت ارتباطات نسبت به اتصال همه مدارس به شبکه ملی اطلاعات داد و تاکید کرد که این قول را از وزارت ارتباطات گرفته تا این طرح در زمان مقرر، اجرایی شود. حاجی میرزایی همچنین از دیگر وعده‌های وزارت ارتباطات خبر داد و گفت:

«وزارت ارتباطات همچنین متعهد شده که به پوشش دهی اینترنت تمام نقاطی که در کشور تحت پوشش اینترنت نیستند بپردازد و این نقاط را مشخص و نسبت به توسعه پوشش اینترنتی برای آموزش مجازی دانش آموزان اقدام کند.»

حاجی میرزایی تأکید کرده که آموزش و پرورش مدیران همه مدارس را ملزم کرده تا نحوه دسترسی دانش آموزان خود را به تلفن همراه، تبلت و اینترنت مشخص کنند. به گفته او با اجرای این کار مشخص شود که دانش‌آموزانی که به تلفن همراه و اینترنت دسترسی ندارند به چه صورت باید آموزش ببینند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از احتمال رایگان شدن اینترنت شبکه شاد در سال آینده صحبت کرد و گفت: «اینترنت شبکه آموزش دانش‌آموزی (شاد) در سال تحصیلی قبل رایگان بود و برای سال تحصیلی آینده نیز به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد دادیم که اینترنت این شبکه باید رایگان شود.»


وزیر آموزش‌وپرورش با ذکر این نکته که همچنان از آموزش‌های تلویزیونی و رادیویی همانند سال قبل استفاده خواهد شد، به عرضه بسته‌های خودآموز آموزشی توسط مدارس اشاره کرد؛ بسته‌هایی قرار است در سال تحصیلی جدید توسط مدیران مدارس در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار بگیرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه کلاس‌های درس در مناطق سفید کشور (از لحاظ عدم وجود ویروس کرونا) حضوری برپا خواهد شد، گفت: «سال تحصیلی جدید را به‌گونه‌ای آغاز می‌کنیم که همه دانش آموزان از فرصت آموزش بهره‌مند شوند.» وی بابیان این‌که بخشهای زیادی از کتاب‌های درسی امسال به‌طور الکترونیکی منتشر می‌شوند، توضیح داد: «در تلاش هستیم تا محتواهای متعدد آموزشی در شبکه شاد بارگذاری شوند و دانش‌آموزان با ورود به این شبکه از مطالب متنوع و مختلف بهره بگیرند.»

گفتنیست وزارت آموزش و پرورش وعده داده تا در ایام تابستان و با اتمام سال تحصیلی، زیرساخت‌های شبکه شاد مورد بهینه‌سازی قرار می‌گیرند و حتماً امکانات جدید به این شبکه اضافه می‌شوند. همچنین گفته شده که حتی اگر کرونا در آینده نزدیک از بین برود و واکسن آن ساخته شود، آموزش و پرورش از شبکه شاد به‌عنوان برنامه کمکی خود استفاده خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر