jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۷۲۲۲۵ ۰۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۵

محققان با الهام از یکی از سریع ترین پرنده های جهان، رباتی ۲۶ گرمی توسعه داده اند که با سرعت ۸متر برثانیه پرواز می کند.

به نقل از ایندپندنت، محققان با الهام از یکی از سریع ترین پرنده های جهان، پهپادی توسعه داده اند که بال های خود را تکان می دهد و می تواند در آینده برای فعالیت های مختلف از عملیات های نظارتی گرفته تا کمک به گرده افشانی گل ها کمک حال باشد.

گروهی از محققان بین المللی یک پهپاد ۲۶ گرمی توسعه داده اند که می تواند بال بزند و مانند یک «بادخورک» پرواز کند و در آسمان شیرجه بزند. به همین دلیل چنین پهپادی از کوادکوپترهای فعلی کارآمدتر است.

یائو وی چین محقق ارشد این پژوهش در دانشگاه سنگاپور می گوید: این پهپاد برخلاف کوادکوپترهای معمول بسیار سریع و چابک است و می تواند در محیط های مختلف فعالیت کند. وزن سبک و همچنین حرکات بال ربات در مقایسه با کوادکوپترها برای عموم مردم خطرات کمتری دارد و می توان آن را طوری تنظیم کرد تا محموله های مختلفی را جابه جا کند.

سرعت این پهپاد به ۸متر در ثانیه می رسد.

یکی از محققان این پروژه می گوید: در حال حاضر پهپادهایی وجود دارند که فقط می توانند رو به جلو یا عقب پرواز کنند، یا آنکه به طور دایره وار پرواز می کنند. اما تاکنون هیچ کدام از این پهپادها نتوانستند اند بال بزنند. در نمونه اولیه جدید این مشکل را برطرف کردیم.

خبرگزاری مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر