jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۲۲۴ ۰۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۷

مجلس ایالتی نیویورک استفاده از فناوری تشخیص چهره را در مدارس نیویورک ممنوع کرد. این ممنوعیت برای یک دوره زمانی دو ساله اعمال می‌شود.

هم مجلس نمایندگان و هم سنای ایالتی نیویورک با این تصمیم موافقت کرده‌اند. هدف از این کار حفظ امنیت و حریم شخصی دانش آموزان اعلام شده است.

پیش از این برخی گروه‌های مدافع حقوق مدنی خواستار جلوگیری از ثبت تصاویر دانش آموزان از طریق دوربین‌های تشخیص چهره شده بودند. بر همین اساس استفاده از هرگونه فناوری بیومتریک تشخیص چهره در مدارس نیویورک تا اول جولای سال ۲۰۲۲ ممنوع است.

قرار است طی این مدت تأثیر تصویب این قانون بر امنیت و حریم شخصی دانش آموزان و کارکنان مدارس بررسی شود و در نهایت گزارشی همراه با چند توصیه نامه در این زمینه منتشر شود.

بر اساس این قانون نباید هیچ تصویری از دانش آموزان در پایگاه داده‌های عکس‌های بیومتریک ذخیره شود. پیش از این ادعا شده بود استفاده از این فناوری به شناسایی متجاوزان جنسی، حمل کنندگان اسلحه و دیگر متخلفان کمک می‌کند، اما دقت پایین آن باعث شده استفاده از آن مقرون به صرفه و منطقی نباشد./مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر