jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۷۱۸۷۶ ۳۱ تير ۱۳۹۹  |  ۰۷:۵۵

شرکت فیسبوک به تازگی از تیم NSO به دلیل نفوذ به پیام‌رسان این شرکت شکایت کرده است.

هفته گذشته شرکت فیسبوک و شرکت زیر مجموعه آن یعنی واتس‌اپ از تیم NSO که به یکی از تیم‌های بسیار بزرگ هک در جهان وابسته است، شکایت کردند. شرکت فیسبوک در شکایت خود اعلام کرد که اطلاعات برخی از کاربران این شبکه اجتماعی و پیام رسان آن توسط جاسوس افزاری که از تیم NSO ساخته شده، به سرقت رفته است. این اطلاعات از افراد عادی به سرقت نرفته و اطلاعات سرقت شده به افرادی مانند خبرنگاران، محققان و همچنین برخی مقامات دولتی مربوط می‌شود.

شکایت فیسبوک چهار جنبه را دربر گرفته است که شامل شکستن قانون کلاهبرداری، قانون دسترسی به اطلاعات کامپیوتری، سوء استفاده از موافقت نامه‌های شبکه‌های اجتماعی و همچنین لذت بردن از آسیب رساندن به دیگران می‌شود. تیم NSO نیز در مقابل سکوت نکرده و استدلال‌های مختلفی را در جهت عدم حضور در دادگاه آورده است که بیشتر آن‌ها توسط قاضی آمریکایی رد شد. یکی از دلایلی که تیم NSO برای عدم حضور در دادگاه اعلام کرده بود، خارجی بودن این شرکت است که به طور کلی توسط دادگاه آمریکا رد شد چرا که از نظر دادگاه یک تیم خارجی نمی‌تواند در کشور آمریکا مرتکب خطایی شود و بدون پاسخ دادن به اعمال خود در این کشور فعالیت داشته باشد.

پیروزی واتس‌اپ در جلسه اول دادگاه
در جلسه اول دادگاه ظاهرا شرکت فیسبوک نتوانسته است به قدر کافی اطلاعات درباره میزان هک این تیم در اختیار قاضی قرار دهد و قاضی اعلام کرده تا زمانی که این شرکت ادله کافی را ارائه نکند جلسه بعدی دادگاه تشکیل نخواهد شد اما در صورت اثبات جرم تیم NSO، این تیم ملزم به پرداخت جریمه به واتس‌اپ خواهد شد.

در مقابل، شرکت واتس‌اپ اعلام کرده است که امکان جمع آوری اطلاعات برایش وجود دارد و با توجه به اینکه دادگاه در جلسه اول خود به سود واتس‌اپ به پایان رسیده ، این شرکت امیدوار است تا بتواند تیم را در دادگاه مجرم اعلام کرده و از آن‌ها خسارت دریافت کند.
باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر