jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۹۵۵۴   ۰۳ تير ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۲

شرکت داروسازی سیپلا (Cipla) هند، داروی تزریقی برای درمان بیماران کووید 19 با علائم حاد عرضه می‌کند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، شرکت سیپلا در بیانیه‌ای اعلام کرد: پودر لیوفیلیزه 100 میلی‌گرمی داروی رمدیسیویر (Remdesivir) را برای تزریق بیماران مبتلا به کووید 19 که در شرایط اورژانسی قرار دارند را در بازار داخلی عرضه می‌کند.

رمدیسیویر یک داروی ضدویروسی با طیف گسترده است که توسط شرکت بیو دارویی مستقر در ایالات‌ متحده گیلیاد (Gilead) ساخته‌شده و مجوز داوطلبانه غیر انحصاری به یک شرکت هندی و پاکستانی ازجمله سیپلا برای تولید و عرضه دارو صادر کرده است.

مدیرعامل شرکت داروسازی سیپلا اظهار کرد: ما برای کشف نجات میلیون‌ها نفر بیمار مبتلا به کووید 19 تلاش می‌کنیم و برای این کاوش در تمام راه‌های ممکن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و این مورد جدید نقطه عطف مهمی در راستا تلاش‌های ما برای درمان بیماران مبتلا به کووید 19 است.

وی در ادامه افزود: ما با همکاری همه ذینفعان در اکوسیستم مراقبت‌های بهداشتی در راستای فراهم آوردن دسترسی به چنین درمان‌های امیدوارکننده برای همه بیماران تلاش می‌کنیم و معتقدیم که باید دسترسی به دارو برای همه بیماران فراهم شود.

شایان‌ذکر است که وی اشاره‌ای به قیمت داروی جدید نکرد.اما هفته گذشته، یک شرکت هندی دیگر به نام گلن‌مارک (Glenmark) داروی ضدویروس فاویپراویر (Favipiravir) را برای معالجه بیماران مبتلا به کووید 19با علائم خفیف تا متوسط در بازار داخلی با قیمت 1.35 دلار عرضه کرد.

سپیلا از طریق امکانات و سایت‌های مشارکتی خود اقدام به تجاری‌سازی داروی تزریقی رمدیسیویر می‌کند و این دارو از طریق دولت و کانال‌های بازار آزاد تامین می‌شود تا از توزیع عادلانه اطمینان حاصل شود.

آمار ابتلا به این بیماری در هند، صبح دوشنبه 174387 ابتلا و میزان مرگ‌ومیر 13699 اعلام شد و به همین دلیل در رتبه چهارم جهان در ابتلا به این بیماری قرارگرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر