jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۹۵۵۴ ۰۳ تير ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۲

شرکت داروسازی سیپلا (Cipla) هند، داروی تزریقی برای درمان بیماران کووید 19 با علائم حاد عرضه می‌کند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، شرکت سیپلا در بیانیه‌ای اعلام کرد: پودر لیوفیلیزه 100 میلی‌گرمی داروی رمدیسیویر (Remdesivir) را برای تزریق بیماران مبتلا به کووید 19 که در شرایط اورژانسی قرار دارند را در بازار داخلی عرضه می‌کند.

رمدیسیویر یک داروی ضدویروسی با طیف گسترده است که توسط شرکت بیو دارویی مستقر در ایالات‌ متحده گیلیاد (Gilead) ساخته‌شده و مجوز داوطلبانه غیر انحصاری به یک شرکت هندی و پاکستانی ازجمله سیپلا برای تولید و عرضه دارو صادر کرده است.

مدیرعامل شرکت داروسازی سیپلا اظهار کرد: ما برای کشف نجات میلیون‌ها نفر بیمار مبتلا به کووید 19 تلاش می‌کنیم و برای این کاوش در تمام راه‌های ممکن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و این مورد جدید نقطه عطف مهمی در راستا تلاش‌های ما برای درمان بیماران مبتلا به کووید 19 است.

وی در ادامه افزود: ما با همکاری همه ذینفعان در اکوسیستم مراقبت‌های بهداشتی در راستای فراهم آوردن دسترسی به چنین درمان‌های امیدوارکننده برای همه بیماران تلاش می‌کنیم و معتقدیم که باید دسترسی به دارو برای همه بیماران فراهم شود.

شایان‌ذکر است که وی اشاره‌ای به قیمت داروی جدید نکرد.اما هفته گذشته، یک شرکت هندی دیگر به نام گلن‌مارک (Glenmark) داروی ضدویروس فاویپراویر (Favipiravir) را برای معالجه بیماران مبتلا به کووید 19با علائم خفیف تا متوسط در بازار داخلی با قیمت 1.35 دلار عرضه کرد.

سپیلا از طریق امکانات و سایت‌های مشارکتی خود اقدام به تجاری‌سازی داروی تزریقی رمدیسیویر می‌کند و این دارو از طریق دولت و کانال‌های بازار آزاد تامین می‌شود تا از توزیع عادلانه اطمینان حاصل شود.

آمار ابتلا به این بیماری در هند، صبح دوشنبه 174387 ابتلا و میزان مرگ‌ومیر 13699 اعلام شد و به همین دلیل در رتبه چهارم جهان در ابتلا به این بیماری قرارگرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر