jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۴۴۸ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۶:۰۶

متخصص عفونی و عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا گفت: تست‌های مولکولی یا PCR که تست اصلی تشخیص بیماری کرونا است، از نظر مولکولی به دنبال ویروس کرونا می‌گردند. اگر ما این تست را از ناحیه بینی بگیریم که می‌شود نازوفارنژیال، حساسیت آن حدودا ۷۰ درصد است. البته حتما باید این تست را یک کارشناس خبره از فرد بگیرد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، مسعود مردانی گفت:«مثبت شدن تست pcr از اوائل دوره نهفته (دوره کمون) است تا شروع علائم بالینی. هرچقدر از هفته اول بروز علائم بالینی بگذرد، امکان مثبت شدن این تست کمتر می‌شود. این تست‌ها اگر مثبت شوند، معمولا نشان‌دهنده عفونت کرونا است.»

این آزمایشات با نمونه برداری به وسیله سوآپ جهت PCR با کیت های تشخیصی آلمانی و ایتالیایی و نیز نمونه خون جهت انجام تست سرولوژی با استفاده از کیت‌های اتریشی توسط نمونه گیر مجرب آزمایشگاهی انجام می پذیرد و نمونه‌ها توسط آزمایشگاه مرجع ویروس شناسی دارای مجوز از وزارت بهداشت مورد انالیز قرار گرفته و نتایج آن پس از مشاوره و تایید پزشک مجرب و متخصص و در صورت نیاز همراه با توصیه های لازم به اطلاع فرد رسانده می‌شود.

خدمات تست کرونا در منزل، را می توانید از طریق دانلود اپلیکیشن هوشمند «ویزیت» در آدرس اینترنتی www.visit۲۴.ir و کافه بازار دریافت کنید . همچنین شماره تلفن ۰۲۱۷۸۱۳۷ برای پاسخ به سوالات و دریافت راهنمایی تعیین شده است.

با اپلیکیشن ویزیت علاوه بر خدمات تشخیص و درمانی کرونا، می توانید از خدمات ویزیت پزشک، بررسی میزان قند و فشار خون، اخذ نوار قلب و بررسی ریوی و انجام کلیه خدمات پرستاری و توانبخشی و آزمایشگاهی در منزل برخوردار شوید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر