jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۶۵۱۷۳ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۷

«بیل گیتس»، بنیانگذار مایکروسافت در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد گفت که بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» تمام توجه خود را معطوف مبارزه با ویروس کرونا می‌کند.

گیتس در گفتگو با روزنامه Financial Times گفت که بنیاد خیریه او که بیش از ۴۰ میلیارد دلار پول اهدایی دارد، آماده است تا تمام منابع خود را برای مبارزه با ویروس کرونا صرف کند؛ حتی اگر این کار به قیمت خدشه وارد کردن به تلاش‌ها برای مبارزه با دیگر بیماری‌های مرگبار منجر شود.

بیل گیتس می‌گوید:

  «ما تمام تمرکز سازمان را از HIV و مالاریا و ریشه کنی فلج اطفال، به این [ویروس کرونا] معطوف کردیم. تمام توجه بنیاد به این بیماری معطوف شده و حتی کارهای غیر مرتبط به مسائل بهداشتی مثل تحصیل تماماً به این موضوع و یادگیری آنلاین جلب شده است.»

این یعنی تمام نیروی انسانی و متخصصان بنیاد گیتس برای مبارزه با همه گیری کرونا تلاش خواهند کرد. گیتس می‌گوید کارآزمایی بالینی داروهای جدید ایدز متوقف می‌شوند تا توسعه روش‌های درمانی بیماری کووید ۱۹ با سرعت بیشتری انجام شود.

 

بیل گیتس می گوید تمام توجه بنیاد خیریه او معطوف مبارزه با ویروس کرونا شده
 

 

مدیرعامل سابق مایکروسافت می‌گوید شیوع ویروس کرونا «ده‌ها تریلیون دلار» به اقتصاد جهان ضرر وارد خواهد کرد و فعالیت اقتصادی برخی کشورها به خاطر این ویروس تا چند سال آینده به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

بیل گیتس یکی از منتقدین سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا در دوران کرونا بوده است. پس از اینکه دونالد ترامپ گفت بودجه سازمان جهانی بهداشت (WHO) را به خاطر واکنش این سازمان به شیوع ویروس کرونا قطع می‌کند، گیتس اقدام او را «خطرناک» توصیف کرد.

او در مصاحبه خود با Financial Times باز هم به این موضوع اشاره کرد و گفت که سازمان جهانی بهداشت «اهمیت بسیار بالایی داشته و باید از آن پشتیبانی بیشتری کرد تا نقش خود را به درستی انجام دهد.» وی افزود: «من فکر می‌کنم ترامپ تحلیل عمیق تری انجام بدهد و تصمیم بگیرد تا به آن‌ها پول بیشتری بدهد.»

بنیاد گیتس تاکنون ۱۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با ویروس کرونا اهدا کرده است. این بنیاد قرار است ۱۵۰ میلیون دلار دیگر را نیز به تلاش‌های بین المللی برای توسعه روش‌های شناسایی، درمانی و ساخت واکسن کووید ۱۹ و همچنین کمک به کشورهای آفریقای و جنوب شرق آسیا اختصاص دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر