jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۴۷۵۶ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۱۲

داروی ضد ویروس «رِمدِسیویر» از تولیدات شرکت داروسازی آمریکایی «گیلئاد ساینسز» آنطور که پیش‌تر ادعا شده بود تاثیری در بهبود حال بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ندارد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، این مطلب را نشریه فاینانشیال‌تایمز و بر اساس نتایج یکی از نخستین آزمایش‌های بالینی دارو در چین اعلام کرده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که آزمایش‌های بالینی متعددی برای سنجش تاثیرگذاری داروی رِمدِسیویر و دیگر داروها بر بهبود بیماری کووید ۱۹هم اکنون در گوشه و کنار جهان در حال انجام است.

رِمدِسیویر، یکی از نخستین داروهایی که برای درمان کووید ۱۹ پیشنهاد شده بود در این آزمایش بالینی نتایج امیدبخشی در درمان بیماران نداشته و در عین حال به دلیل عوارض جانبی که در پی داشته است، آزمایشات در مراحل اولیه روی تعدادی از بیماران متوقف شد.

نکته مهمی که متخصصان در نتایج خود به آن اشاره کرده‌اند مشاهده اثرات جانبیِ جدی هنگام استفاده از این دارو است که آنها را مجبور کرده تا استفاده از رمدسیویر برای درمان ۱۸ بیمار شرکت کننده در آزمایش بالینی را متوقف کنند.

به گزارش یورونیوز، گفتنی است که داروی رِمدِسیویر پیش از این برای درمان بیماری ویروسی ابولا و عفونت‌های ویروس ماربورگ ساخته شده بود.

سازمان بهداشت جهانی ابتدا جزئیات این مطالعه کلینیکی که تحت نظارت این سازمان انجام شد را منتشر کرد هرچند بعد آن را حذف کرد و توضیح داد که این گزارش پیش از موعد منتشر شده است. برخی متخصصان نیز معتقدند که به دلیل کم بودن تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمایش ممکن است بررسی‌های بیشتری در آینده روی اثرگذاری آن در درمان کووید ۱۹ انجام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر