jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۶۴۱۹۱ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۵

هرچند اعلام شده که همچنان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، تا حد امکان در خانه بمانید؛ اما با توجه به آغاز فاصله‌ گذاری اجتماعی هوشمند و شروع فعالیت برخی کسب‌وکارها ممکن است برخی مجبور باشند در شهر تردد کرده و یا حتی مسافرت‌های بین‌شهری داشته باشند؛ بنابراین حتما باید علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، مباحث مربوط به فاصله‌ گذاری اجتماعی را رعایت کنید.

به گزارش جام جم آنلاین، بنابر اعلام انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت ایران، اگر نتوانستید کارهایتان را به زمان دیگری موکول کنید و مجبور شدید به سفر بروید، نکات زیر را رعایت کنید:

-‌ بهتر است از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده نکنید.

- تا حد امکان از خودرو شخصی استفاده کنید.

- اگر می‌خواهید بنزین بزنید، ترجیحا بگذارید متصدی جایگاه، بنزین بزند.

- سعی کنید با خود غذای سرد یا گرم به همراه داشته باشید تا مجبور نباشید از رستوران‌های بین‌راهی غذا تهیه کنید.

اگر مجبور شدید که با وسایل حمل‌ و نقل عمومی سفر کنید، حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

- وقتی برای سوار شدن به اتوبوس، قطار یا هواپیما به ترمینال، ایستگاه قطار یا فرودگاه می‌روید، در سالن انتظار فاصله خود را با بقیه حفظ کنید. حداقل باید ۱.۵ تا ۲ متر با بقیه فاصله داشته باشید.

- برای گرفتن بلیت یا چک کردن بلیت هواپیما مجبور هستید به باجه‌ها مراجعه کنید؛ در این هنگام فاصله ۱.۵ تا ۲ متری را با دیگران و متصدی رعایت کنید.

- اتوبوس‌ها باید تعداد کمی بلیط بفروشند و با رعایت فاصله تعیین صندلی شود.

- هواپیماها باید تعداد کمی بلیط بفروشند و با رعایت فاصله تعیین صندلی شود.

- قطارها باید تعداد کمی بلیط بفروشند و با رعایت فاصله تعیین صندلی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر