jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۶۲۳۰۳ ۰۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۲

به تازگی یک طرح تحقیقاتی علمی به اجرا درآمده تا مالکان رایانه‌های شخصی بتوانند پردازشگرهای رایانه‌های خود را به ابزاری برای تحقیق در مورد پروتئین‌های تشکیل دهنده کرونا مبدل کنند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، طرح یادشده Folding@home نام دارد و در قالب آن از مردم سراسر جهان خواسته شده تا در صورت تمایل یک برنامه را بارگذاری کرده و بر روی رایانه‌های شخصی خود نصب کنند تا از بخشی از توان پردازشگر رایانه هر فرد برای تحقیقات علمی در مورد کرونا استفاده شود.

البته تلاش برای مقابله با ویروس کرونا و شناسایی پروتئین‌های آن تنها بخشی از این تحقیق علمی است. انتظار می‌رود با مشارکت تعداد زیادی از کاربران در این پژوهش علمی، شبیه سازی سه بعدی دقیق فرایند شکل گیری پروتئین‌های ویروس کرونا ممکن شود. با این کار درک نحوه اتصال اتم‌های هر پروتئین به یکدیگر نیز مشخص می‌شود و اطلاعات ارزشمندی در مورد ماهیت ویروس موذی کرونا که هزاران نفر را به کام مرگ کشانده، جمع آوری می‌شود.

اما آنچه که در جریان این مطالعه قبل از هر چیز مدنظر است، کشف فرایندی است که طی آن پروتئین‌های ویروس کرونا به رفتار مخرب روی می‌آورند و به طور غیرطبیعی با هدف مختل کردن فعالیت‌های بدن به بخش‌های مختلف آن حمله ور می‌شوند.

اطلاعات جمع آوری شده در جریان اجرای این طرح علاوه بر مقابله با ویروس کرونا برای مقابله با بیماری‌هایی مانند آلزایمر، آنفلوآنزا، اچ آی وی و غیره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در اجرای این طرح در گذشته و حال شرکت‌های فناوری مختلفی مانند ان ویدیا، ای تی آی، سونی، گوگل و اینتل مشارکت داشته‌اند.

اجرای این طرح بزرگ علمی اولین بار در سال ۲۰۰۰ با حمایت دانشگاه استنفورد شروع شد و تا به حال به یافتن روش‌های درمانی مؤثر برای بسیاری از بیماری‌ها کمک کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به نشانی foldingathome.org/start-folding مراجعه کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر